VanMoof V – elektrický bicykel s maximálnou rýchlosťou 50 km/h a dvomi motormi

ZDROJ | VanMoof

Holandská spoločnosť VanMoof opäť prekvapuje. Tentokrát ponúka okrem vydareného futuristického dizajnu aj dva motory, ktoré sa postarajú o rýchlosť 50 kilometrov za hodinu.

Spoločnosť VanMoof zaujala už minulý rok, kedy uviedla na trh elektrický bicykel S3, ktorý ponúkal vydarený elegantný dizajn, slušný dojazd a Matrix displej priamo v ráme bicykla.

ZDROJ | VanMoof

Pozrite siVanMoof Electrified – štýlové elektrobicykle odolné voči krádeži

Nedávno sa firma pochválila úspechom, keďže v priebehu uplynulých dvoch rokov získala investície v celkovej výške 182 miliónov dolárov, vďaka čomu sa z nej stal najviac financovaný výrobca elektrických bicyklov na svete.

VanMoof V ponúka nádherný dizajn a predné aj zadné odpruženie. Maximálna rýchlosť je 50 kilometrov za hodinu, čo je rýchlosť, ktorá je v rámci EÚ pri elektrických bicykloch zakázaná. Podľa legislatívy tak bude musieť byť rýchlosť buď obmedzená na maximálne 25 km/h alebo bude cyklista klasifikovaný ako vodič motorového vozidla.

ZDROJ | VanMoof

Otázna ostáva hmotnosť bicykla, keďže podľa prvých návrhov pôsobí bicykel značne robustne a ťažko. Rám má byť navyše vyrobený z hliníku.

V ráme sa ukrýva 700 Wh batéria a ako sme už písali v úvode, bicykel ponúkne dva motory s celkovým výkonom 1 000 W v závislosti od konfigurácie.

ZDROJ | VanMoof

Pozrite siVanMoof S3 kombinuje štýlový dizajn so zaujímavými technológiami

Čo sa týka technológií, bicyklu VanMoof V nebude chýbať ochrana proti krádeži, automatizované prevody či inteligentný systém Kick Lock na jednoduché uzamknutie bicykla.

Pokiaľ vás bicykel VanMoof V zaujal, môžete si ho zarezervovať za 20 €. Očakávaná cena je 3 498 € a bicykel by mal byť dostupný až koncom budúceho roka. VanMoof na Slovensko nedodáva, no do vybraných krajín Európy áno.

ZdrojVanMoof

Komentáre k článku