VanMoof S3 kombinuje štýlový dizajn so zaujímavými technológiami

ZDROJ | VanMoof

Holandská spoločnosť VanMoof uviedla na trh nový elektrický bicykel s jednoduchým názvom S3. V elegantnej konštrukcii ukrýva viac zaujímavých technológií, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Čisté a rovné línie nie sú v oblasti elektrických bicyklov až tak bežné, no spoločnosť VanMoof na tomto dizajnovom jazyku postavila celý bicykel. Model S3 tak vynikne aj na holandských cyklotrasách, kde o zaujímavé bicykle rozhodne nie je núdza. Za pozornosť by už stál samotný zisk ocenenia Red Dot za dizajn, no VanMoof S3 zaujme aj svojimi technológiami.

ZDROJ | VanMoof

Najprv sa však pozrime na základ, čím je batéria a pohon. VanMoof S3 využíva duálnu batériu od spoločnosti LG s kapacitou 504 Wh, ktorá je pevnou súčasťou konštrukcie. Nabiť doplna sa dokáže pri 36V/4A za zhruba štyri hodiny. Na polovičné nabitie jej stačí zhruba 80 minút.

V režime Eco by mal VanMoof S3 poskytovať jazdcovi pomoc v ťahu zhruba prvých 60 – 150 kilometrov. Elektromotor s výkonom 250 W a krútiacim momentom 59 Nm je umiestnený na prednom, 28“ kolese. Obmedzený je samozrejme na rýchlosť 25 km/h. Na prednom i zadnom kolese nájdeme hydraulické kotúčové brzdy, pričom S3 vyniká aj použitím plne elektronickej automatickej prehadzovačky so štyrmi rýchlostnými stupňami.

V útrobách konštrukcie s celkovou hmotnosťou 19 kilogramov sa mimo pohon ukrýva aj ďalšia elektronika, ktorá plní hneď niekoľko funkcií. V prvom rade je to ochrana pred zlodejmi pomocou vstavaného alarmu, ktorý spustí svetelnú signalizáciu podobnú autám a sledovacieho zariadenia s lokalizáciou cez GPS a GSM, ktoré spolupracuje s mobilnou aplikáciou pre Android a iOS.

Mobilná aplikácia okrem toho slúži aj na sledovanie štatistík o všetkých absolvovaných jazdách, nastavenie automatickej prevodovky či vzdialené zamknutie bicykla a nahlásenie jeho straty. O rýchlosti, stave nabitia a ďalších informáciách dokáže jazdca informovať aj samotný bicykel počas jazdy vďaka vstavanému Matrix displeju priamo v ráme bicykla.

ZDROJ | VanMoof

Priamo pri objednávke bicykla cez oficiálny e-shop si k nemu môžete prikúpiť aj niektorý z dvoch balíkov služieb. Balík Theft vám za cenu 290 € zaručí, že v prípade krádeže bicykla sa do jeho vystopovania pustí tím profesionálnych lovcov, zatiaľ čo balík Maintenance zahŕňa klasickú pravidelnú prehliadku a servis. VanMoof S3 je dostupný v matnej čiernej a matnej modrej farbe za cenu 1 998 €. VanMoof však bohužiaľ v tejto chvíli priamo na Slovensko bicykle neodosiela.

ZdrojVanMoof

Komentáre k článku