V Tesle si zahráte klasické hry od Atari, Musk hľadá herných vývojárov

ZDROJ | Tesla

Elon Musk sa po konfrontácii s britským potápačom vrátil k svojim šialeným nápadom, na ktoré sme už zvyknutí. Na svojom Twitteri prezradil, že vozidlá Tesla dostanú s najbližšou aktualizáciou klasické hry od Atari.

Aktualizácia vozidiel Tesla s označením 9.0 prinesie ďalšie takzvané Easter Eggy, teda skryté zábavné odkazy programátorov v softvéri, ku ktorým sa dostane len ten, kto o nich vie. Po dúhovej ceste, dúhovej nabíjačke, vianočnom móde a ďalších zábavných drobnostiach prichádza doteraz najväčší Easter Egg, hry z klasických konzol spoločnosti Atari.

Prvými hrami v ponuke by mali byť Pole Position, Tempest a Missile Command, pričom prvá spomínaná hra sa bude ovládať volantom a fungovať bude samozrejme iba v prípade, že je vozidlo zaparkované. Ďalšie hry pribudnú časom a samotná aktualizácia bude dostupná zhruba o štyri týždne.

Nie je celkom jasné, či tento nápad prišiel od Muska, alebo s ním prišla spoločnosť Atari, ktorá sa snaží oprášiť svoju zašlú slávu s novou retro konzolou. Každopádne to však vyzerá tak, že hry od Atari odštartujú novú éru videohier v autách. Musk totiž svojimi ďalšími príspevkami nabáda herných vývojárov, aby zvážili prácu v Tesle, kde budú vyvíjať hry do áut a telefónov.

Pozrite siTáto Tesla Model S má za sebou 640-tisíc kilometrov a dve výmeny batérií

Aktualizácia 9.0 však neprinesie iba zábavu, ale aj dlho očakávané vylepšenie pre režim Autopilot. Doterajší systém sa podľa Muska sústredil prevažne na bezpečnosť, no verzia V9 prinesie plnohodnotné autonómne riadenie vozidla.

ZDROJ | CarAdvice

Čoskoro by do Modelov S, X a 3 mal pribudnúť aj režim pre párty a kempovanie, ktorý sa postará o cirkuláciu vzduchu, reguláciu teploty, osvetlenie, hudbu a napájanie menších zariadení po dobu 48 hodín a viac.

ZdrojJalopnik

Komentáre k článku