V Spotify už môžete zablokovať umelcov, ktorých nechcete počúvať

ZDROJ | Spotify

Spotify po dlhých rokoch žiadostí konečne vyhovie používateľom, ktorí si chcú v hudobnej službe zablokovať neobľúbených umelcov. Funkcia je už súčasťou aplikácie pre iOS a Android.

Ak sa vám už do zoznamu piesní Discover Weekly alebo rádia v hudobnej službe Spotify dostal umelec, ktorého tvorbe by ste sa najradšej vyhli, máme pre vás dobrú správu. V najnovšej verzii mobilnej aplikácie Spotify iOS a Android sa totiž pri umelcoch objavilo nové tlačidlo „Don’t play this artist“, ktoré umelca v hudobnej službe celkom zablokuje.

Táto možnosť sa nachádza v profiloch umelcov pod tlačidlom s tromi bodkami. Po zvolení tejto možnosti sa umelec prestane zobrazovať v zoznamoch piesní, rebríčkoch a staniciach. Stále sa však môže vyskytnúť v piesňach, kde je zablokovaný umelec uvedený ako hosť.

Pozrite siMcIntosh MHA50 – slúchadlový zosilňovač s bonusom

Spotify sa blokáciou umelcov zaoberalo už v roku 2017, no v tom čase sa spoločnosť po vážnom uvažovaní rozhodla túto funkciu nepridať. Zatiaľ nie je jasné, prečo spoločnosť zmenilo názor a ani to, kedy sa tlačidlo objaví aj na ostatných platformách a kedy ho budú mať k dispozícii všetci používatelia. V tomto momente je totiž blokácia dostupná len vybraným používateľom.

ZdrojThurrott

Komentáre k článku