V roku 2021 bude na internet pripojených viac strojov ako ľudí

ZDROJ | Cisco

Do roku 2021 narastie počet používateľov internetu na 4,6 miliardy a pripojených bude viac ako 27 miliárd zariadení. Pritom viac ako polovicu budú tvoriť zariadenia internetu vecí.

ZDROJ | Cisco

Stroje sa tak vôbec po prvýkrát stanú väčšinovým používateľom internetu. Prvenstvo v objeme dát však i naďalej zostane ľuďom, ktorí budú konzumovať celých 95 % internetovej premávky.

ZDROJ | Cisco

Množstvo prenesených dát sa do roku 2021 globálne strojnásobí a dosiahne 3,3 zettabajtu ročne, čo je približne ekvivalent 825 miliárd DVD nosičov. Dominantným obsahom bude video, ktoré bude tvoriť 80 % internetovej premávky.

Pozrite siNové videokonferenčné riešenia Cisco sú dostupnejšie ako kedykoľvek predtým

Tieto závery priniesla pravidelná štúdia Cisco Visual Networking Index. Tá ďalej predpovedá, že s narastajúcim objemom dát porastie aj množstvo kybernetických útokov typu DDoS, ktoré využívajú infikované zariadenia na zahltenie cieľa veľkým množstvom požiadaviek.

ZDROJ | Cisco

Štúdia priniesla aj porovnanie medzi jednotlivými svetovými regiónmi. Zo štatistík vyplýva, že v roku 2016 bolo na internet pripojených 44 % svetovej populácie. V roku 2021 sa počet používateľov internetu zvýši zo súčasných 3,3 miliardy na 4,6 miliardy, čiže pripojených bude 58 % všetkých ľudí na svete.

ZDROJ | Cisco

Výrazne sa zvýši aj počet pripojených zariadení na jedného človeka. V roku 2016 ich na jednotlivca pripadalo 2,3. O päť rokov neskôr to už bude 3,5. Priemerná rýchlosť pripojenia sa v roku 2021 zvýši z 27,5 Mbit/s na 53 Mbit/s a na každého človeka pripadne mesačne 35,5 GB prenesených dát.

ZDROJ | Cisco

V regióne strednej a východnej Európy (CEE) bude tento vývoj podobný. V roku 2016 tu bolo pripojených 60 % obyvateľov, čo sa v roku 2021 zvýši na 72 %. V regióne CEE má dnes každý občan priemerne 2,5 zariadenia pripojených na internet a v roku 2021 to bude už 3,8. Priemerné pripojenie dosiahne rýchlosť 45,5 Mbit/s. Na jedného človeka pripadne 34,7 GB prenesených dát.

ZDROJ | Cisco

Detailné informácie o štúdii spoločnosť Cisco uvádza na svojich stránkach.

ZdrojCisco

Komentáre k článku