V roku 2017 bude slovenské auto lietať v celom svete a neskôr aj bez pilota

Slovenská spoločnosť AeroMobil, ktorá minulý rok v októbri predstavila funkčné lietajúce auto, žne úspechy po celom svete. Nedávno CEO spoločnosti Juraj Vaculík uviedol, že ešte je pred lietajúcim autom pomerne dlhá cesta od prototypu ku komerčne dostupnému lietajúcemu autu. To by však AeroMobil chcel uviesť už v roku 2017. Aj keď cena nie je stále známa, je pravdepodobné, že sa bude jednať o sumu, ktorú si budú môcť dovoliť len zberatelia áut a skutočne bohatí kupci.

aeromobil-3-2

POZRITE SI
Slováci predbehli Teslu – vyrobili lietajúce auto

K tomuto momentu však vedie ešte pomerne dlhá cesta, keďže okrem samotného lietajúceho auta je potrebné vyriešiť rôzne administratívne, právne a bezpečnostné otázky. Rovnako bude potrebné vybudovať infraštruktúru pre vzlet a pristávanie lietajúcich áut. Podľa spoločnosti sa k tomu vynikajúco hodia krátke trávnaté pásy, ktoré by bolo potrebné vybudovať popri diaľniciach. Pre vzlet totiž lietajúce auto potrebuje dráhu o dĺžke iba 200 metrov a pre pristátie je to dokonca len 50 metrov.

AeroMobil však nechce vývoj ukončiť komerčnou dostupnosťou lietajúceho auta, ale pokračovať ďalej. Po jeho uvedení do predaja totiž chce spoločnosť pracovať na vývoji plne autonómneho lietajúceho auta. To však bude potrebovať úplne novú kategóriu a poriadne silnú marketingovú kampaň, ktorá presvedčí ľudí, aby si sadli do lietajúceho auta bez pilota.

aeromobil-3-2

Foto: AeroMobil

Komentáre k článku