V roku 2013 boli napadnuté všetky Yahoo účty, dozvedáme sa až teraz

Rok 2013 nebol pre spoločnosť Yahoo veľmi úspešný. Hekeri totiž získali prístup ku miliónom účtom. Až teraz sa však dozvedáme, že dopad bol omnoho väčší.

ZDROJ | Yahoo

3. októbra sa Yahoo vyjadril, že v roku 2013 boli napadnuté všetky 3 miliardy účtov, ktoré pod vyhľadávaciu spoločnosť patrili.Toto číslo sa tak strojnásobilo od pôvodného odhadu, pričom ide o najväčší únik dát v histórii. Nejde však o narušenie súkromia 3 miliárd ľudí. Väčšina účtov bola podľa zástupcu Yahoo využitá len jednorázovo alebo sporadicky, pričom jeden používateľ mohol mať i viacero profilov.

Pozrite siYahoo potvrdzuje kyberútok – 500 miliónov účtov ukradnutých

Pre bývalého giganta, ktorý bol v časoch svojej najväčšej slávy väčší ako Google, Apple či Amazon sú toto zlé správy. Ku terajším 41 žalobám od používateľov sa totiž pravdepodobne pridá mnoho ďalších. Navyše je Yahoo v predajnom rokovaní s telekomunikáciami Verizon, čo pre vyhľadávací engine znamená ďalšie znižovanie svojej hodnoty.

ZDROJ | Business Insider

Potešujúcou správou pre majiteľov nabúraných účtov je fakt, že medzi ukradnutými dátami údajne neboli heslá či bankové údaje. Na druhej strane sa hekeri dostali ku náhradným e-mailom používateľov ako aj bezpečnostným otázkam, a tak sa nevylučuje prístup aj ku týmto účtom. Podľa expertov bolo hlavnou príčinou úspechu celého útoku zastaralé šifrovanie. Yahoo sľúbilo, že po zistení pošle všetkým ďalším používateľom informačný e-mail.

Pozrite siVerizon kupuje kedysi slávny Yahoo!

Celé vyšetrovanie nám dáva aspoň náhľad na to, aké je niekedy ťažké odhadnúť dopady kybernetického útoku. Spoločnosti totiž častokrát nemajú nemajú potrebné vybavenie na zaznamenávanie všetkých aktivít na ich webstránkach, čo by im pomohlo pri presnejšom odhadovaní škôd.

ZdrojYahoo

Komentáre k článku