V Maserati pracujú na zvuku, ktorý bude charakteristický pre ich elektromobily

Talianska automobilka Maserati sľubuje prvé elektromobily na rok 2021. Luxusné elektrické športiaky budú mať charakteristický zvuk a štýlom jazdy chú pripomínať modely so spaľovacím motorom.

Talianska automobilka pýšiaca sa masívnym trojzubcom v logu oznámila vstup do sveta elektromobilov už dávnejšie. Dnes je potvrdené, že prvé dva plne elektrické modely zo stajne Maserati budú Maserati GranTurismo a Maserati GranCabrio.

V Modene však pracujú na absolútne vlastnej hnacej elektrickej sústave, čo si prirodzene vyžaduje čas, preto informácií o dvojici talianskych elektrických športiakoch nie je práve veľa. Automobilka prezradila, že sa nachádza v testovacej fáze ich plne elektrickej hnacej sústavy.

Aj napriek tomu, že fáza testovania značí pokročilý stav vývoja, sa zrejme ani v najbližších mesiacoch nedočkáme konkrétnych špecifikácií. V Maserati totiž vylaďujú naozaj každučký detail. Najaktuálnejšie informácie hovoria o tom, že taliansky inžinieri ladia zvuk, ktorý bude charakteristický práve pre ich elektromobily. Zvuk vychádza z toho, ktorý bol charakteristický pre ich modely so spaľovacími motormi. Zákazníkom je tak prisľúbený 100 % elektrický zážitok, no nebudú ochudobnení o detaily, ktoré dokáže ponúknuť len klasický motor.

ZDROJ | Maserati

Prirodzene, zážitok z jazdy nestojí len na zvuku. Predstavitelia Maserati povedali, že ich elektromobily ponúknu jazdný zážitok na úrovni toho, ktoré ich zákazníci poznajú s doterajších modelov. Preto aj testovania prebiehajú v rôznych prostrediach za rôznych situácií, a elektromotory budú ladené tak, aby sa jazda podobala čo najviac na tú klasickú.

 

ZdrojMaserati

Komentáre k článku