V luxusnom Infinity LE bude tĺcť Intel Atom procesor

Na nedávnej automobilovej výstave International Auto Show spoločnosti Intel a Nissan Motor Company predstavili zaujímavý koncept luxusného modelu Infinity LE, v ktorom bude použitý Intel Atom procesor na pohon tzv. in-vehicle infotainment systému.

 Infinity LE

Novinka z dielne Nissanu je zatiaľ len koncept, no veľmi zaujímavý. Okrem toho, že Infinity LE prináša veľmi zaujímavý dizajn a pohon výlučne na elektrinu, v jeho útrobách bude tĺcť i procesor s logom Intelu. Procesor Intel Atom by mal podľa správy poháňať ďalšiu generáciu tzv. in-vehicle infotainment systému (IVI). Okrem modelu LE bude systém v priebehu najbližších rokov použitý aj v iných modeloch značky, nielen luxusnom Infinity.

 Infinity LE

Systém IVI obsahuje aj nový, inovatívny duálny displej, ktorý umožní vodičovi vidieť aktuálne dopravné informácie či navigáciu a zároveň ponúkne zábavu ako napríklad filmy či iný multimediálny obsah pre ostatným pasažierov. Spoločný výskum spoločností je zameraný na viaceré oblasti výskumu vrátane mobilného spojenia zariadení a automobilu, cloud služieb pre automobily a video bezpečnosti cez smartfóny, ako aj prístupu k vozidlám a jeho ovládanie cez smartfóny. Napríklad využitím automobilovej konektivity, kamier a senzorov, ktoré už sú v autách, bude môcť automobil posielať informácie majiteľovi do telefónu, keď ho zaparkuje na neznáme miesto. Alebo, použitím bezkontaktnej komunikácie či čítania čiarových kódov pre bezpečné spárovanie smartfónu a automobilu umožní smartfónu stať sa virtuálnym kľúčom pre vzdialený bezkľúčový prístup do vozidla. Model Infinity LE by sa mal v sériovej výrobe objaviť do roku 2013.

 Infinity LE

Foto: Nissan

Komentáre k článku