V Las Vegas sa vydražia Picassove obrazy. Kde si ich pozrieť online a zadarmo?

ZDROJ | Pablo Picasso Paintings

V americkom meste hriechu, Las Vegas, sa dnes vydraží až 11 Picassových malieb. Diela sú vo vlastníctve MGM Resorts. Ich celková hodnota sa odhaduje až na sumu približne 100 miliónov dolárov.

Pozrite siTestovali sme najnovšie súkromné kino od Samsungu – 75″ Neo QLED 8K TV (QN900A)

V pláne je obnoviť slávnu aukčnú miestnosť Sotheby’s New York v resorte Bellagio. Hotel a kasíno v Las Vegas má viac ako 3 000 izieb.

Jedným z vrcholov aukcie bude Femme au Béret Rouge-Orange, obraz namaľovaný v roku 1938 a jedno z posledných Picassových diel zobrazujúcich jeho múzu a milenku Marie-Thérèse Walterovú. Predáva sa za 20 až 30 miliónov dolárov.

ZDROJ | MGM Resorts

Ďalším vrcholom je Nature Morte au Panier de Fruits et aux Fleurs, ktorá sa odhaduje na 10 až 15 miliónov dolárov. Picasso ho maľoval v roku 1942 počas nacistickej okupácie Paríža.

Aukcia 23. októbra bude najväčšou aukciou výtvarného umenia, aká sa kedy v Las Vegas konala, a bude ju sprevádzať výstava „najlepších luxusných predmetov sveta“. Akcia bude trvať štyri dni.

Bežní milovníci umenia sa ale k týmto obrazom nemajú šancu dostať. Preto si je ich možné pozrieť v online priestore. Presne na to slúži aj web Pablo Picasso Paintings. Na ňom nájdete všetky maľby tohto maliara a ku každému obrazu je spísaný aj jeho príbeh.

ZDROJ | Pablo Picasso Paintings

Okrem toho je tam aj Picassova autobiografia, chronologické členenie obrazov a 15 zábavných faktov o maliarovi. Nevýhodou je, že web je aktuálne dostupný iba v anglickom jazyku. S modernými online prekladačmi by ani to nemal byť problém.

ZdrojPablo Picasso,The Guardian

Komentáre k článku