V Jaguari 2020 XE sa o vaše pohodlie postará umelá inteligencia

ZDROJ | Jaguar

Automobilový koncern Jaguar predstavil sedan 2020 XE, ktorý je nabitý množstvom moderných technológií. Umelá inteligencia sa využíva na automatické nastavenie sedadiel, klimatizácie, ale aj výberu hudby podľa preferencií vodiča.

Vylepšený dizajn exteriéru ponúka výraznejší vzhľad s novými prednými i zadnými nárazníkmi, ako aj novým dizajnom mriežky s kvalitnými LED svetlami. Ľahká hliníková konštrukcia karosérie je navrhnutá tak, aby zabezpečila agilnú manipuláciu.

ZDROJ | Jaguar

Interiér dýcha luxusom, používatelia ocenia prepracované detaily s kvalitnými materiálmi a pohodlné kožené sedadlá. Intuitívny infotainment systém (vo voliteľnom príslušenstve) má 12,3-palcový displej, ktorý je zdieľaný s Jaguar I-Pace systémom.

ZDROJ | Jaguar
ZDROJ | Jaguar

Systém Smart Settings využíva umelú inteligenciu (AI) na to, aby zistila preferované nastavenia jednotlivých ovládačov, upravila sedadlo vodiča, spätné zrkadlá, klimatizáciu a dokonca aj vybrala obľúbenú hudbu. Kto aktuálne sedí za volantom zistí AI z vodičovho smartfónu.

ZDROJ | Jaguar

Zákazník má na výber z dvoch štvorvalcových motorov so 184 kW (model P250), alebo 220 kWP (P300). Silnejší motor má zrýchlenie z nuly na sto kilometrov za 5,4 sekundy.

Nový model 2020 XE má 18-palcové kolesá, predné a zadné parkovacie senzory so zadnou kamerou a systémom pre udržanie sa v jazdnom pruhu.

ZDROJ | Jaguar

Z doplnkovej výbavy si môže budúci majiteľ vybrať spätné zrkadlo ClearSight, ktoré ponúka lepšiu viditeľnosť a prehľad toho, čo sa deje za vozidlom.

To najlepšie na záver. Ak ste pri čítaní rozmýšľali koľko bude stáť tento luxusný sedan, budete zrejme príjemne prekvapení. Základný model P250 so štvorvalcovým motorom s výkonom 184 kW a pohonom zadných kolies sa dá v USA objednať už od 39 900 dolárov.

ZDROJ | Jaguar

Vyššia verzia, P300 s výkonom 220 kW a pohonom všetkých kolies, stojí 46 295 dolárov. Samozrejme, pri doplnkovej výbave vrátane AI a ostatných technológií to bude viac, ale aj tak je to prijateľná suma. Zvlášť ak sa pozrieme na ceny elektromobilov, ktoré momentálne ponúkajú za veľa peňazí až príliš málo muziky a dojazdu.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojJaguar

Komentáre k článku