V Heroes Laser Arena si môžete vyskúšať špeciálne plošiny

ZDROJ | Heroes Laser Arena

Nedávno sme vám sprostredkovali naše osobné zážitky s virtuálnou realitou, ktorú sme si vyskúšali v centre Bratislavy. Ak nie ste z hlavného mesta, môžete zájsť napríklad do Heroes Laser Arena v Trnave.

ZDROJ | Heroes Laser Arena

Nedávno tu nainštalovali dve špeciálne plošiny, tzv. virtualizéry. Ide o vychytávku, ktorá je jedinou na Slovensku a v Čechách. Virtuálnu realitu tak nielen vidíte a počujete, ale sa jej aj dotýkate a neobmedzene sa v nej môžete pohybovať.

Pozrite siVRBA – vyskúšali sme si perfektnú virtuálnu realitu v centre Bratislavy

Aréna je obohatená o najnovšie a najmodernejšie tipy virtuálnych realít, ktoré sú rozdelené do troch miestností, červenej, modrej a zelenej. V červenej Racing miestnosti si môžete, ako jej pomenovanie prezrádza, vychutnávať pôžitok z jazdenia.

ZDROJ | Heroes Laser Arena

V modrej HTC VIVE izbe na vás čakajú najrôznejšie druhy pohybových hier. Vďaka pohybovým senzorom na rukách môžete skákať, uhýbať sa napríklad raketám, či balansovať na horskej dráhe.

ZDROJ | Heroes Laser Arena

V zelenej miestnosti sú umiestnené už spomínané dva virtualizéry a je určená pôžitkárom virtuálneho sveta. Rozdiel je v tom, že ste umiestnený do špeciálneho držiaka na plošine, kde sa simuluje chôdza.

Na rukách máte pohybové snímače, na hlave VR okuliare a slúchadlá. Do virtuálnej reality sa vďaka tomu ponoríte celý so všetkými zmyslami. Keďže plošiny sú dve, je možné absolvovať aj hru v tíme.

ZDROJ | Heroes Laser Arena

Hry pre tieto plošiny sú programované špeciálne s ohľadom na využitie potenciálu zariadenia. Pochopiteľne, samotnú hru môžu sledovať aj ďalší z partie, keďže sa zobrazuje na 65 palcovej TV obrazovke.

Opäť jeden zo zaujímavých typov pre zábavu s rodinou, priateľmi, alebo utuženie pracovných vzťahov počas teambuildingu. ;)

ZdrojHeroes Laser Arena

Komentáre k článku