V Google Play môžete namiesto kreditky platiť cez O2 program

O2

O2 od dnes, 27. februára, prináša všetkým zákazníkom rezidenčných (nefiremných) programov s Android smartfónmi možnosť nákupu aplikácií, hudby, filmov a hier v obchode Google Play s platbou prostredníctvom O2. Podľa typu digitálneho obsahu vám O2 umožní jednorazové platby, alebo aj platby formou predplatného.

„Pre našich zákazníkov tu máme opäť niečo nové. Tí, ktorí radi nakupujú v obchode Google Play budú môcť za svoje nákupy zaplatiť aj cez nás. Platba za aplikáciu, hru, film alebo hudbu sa im jednoducho pripíše k faktúre, alebo strhne z kreditu, je to jednoduché a bezpečné riešenie,“ uviedla Martina Jamrichová, hovorkyňa O2.

O2 Google Play O2 Google Play

Ak ste teda zákazníkom O2 a cez svoj Android smartfón si skúsite zaplatiť niektorú z aplikácií, skladieb alebo filmov, v zozname platobných metód sa vám zobrazí nová možnosť – Platba cez operátora O2. Po výbere tejto možnosti prebehne na pozadí proces overenia cez SMS, počas ktorého sa vám spáruje používateľské konto na Google Play so SIM kartou. Pozor však do budúcna na to, že ak je overenie úspešné, platobná metóda cez O2 sa nastaví ako predvolená a pri ďalších platbách sa automaticky použije. Úspešnosť overenia závisí od toho, či je telefónne číslo aktívne, nemá deaktivovanú túto službu. Pri predplatených kartách sa tiež overuje dostatočná výška kreditu. Nová platobná metóda v obchode Google Play bude automaticky sprístupnená všetkým rezidenčným zákazníkom. Výnimku tvoria firemní zákazníci a dátové SIM karty, ktorí ju budú mať automaticky zablokovanú.

 

Platby faktúr cez Moje O2

Okrem toho od dnes O2 prináša aj iné vylepšenie, resp. zjednodušenie. Vylepšením totiž prešla platforma Moje O2, ktorá okrem iného umožňuje odteraz priamo zaplatiť vaše neuhradené faktúry prostredníctvom internet bankingu troch bánk (VÚB banka, Tatra banka a Slovenská sporiteľna). Po prihlásení do zóny Moje O2 na stránke Zoznam faktúr nájdete možnosť uhradiť sumu faktúry, vďaka čomu vás následne vo vašom internetbankingu bude čakať už predpripravený platobný príkaz. Táto možnosť je dostupná pre všetkých zákazníkov z klasickej verzie (desktopové rozhranie) portálu Moje O2.

Moje O2

Foto: O2, TECHBOX

Komentáre k článku