V Google Earth si už môžete prezrieť aj okolitý vesmír

ZDROJ | Google

Ak ste si niekedy v aplikácii Google Earth na vašom smartfóne či tablete obzerali Zem z diaľky, určite ste si všimli tú čiernotu a ničotu okolo. To sa s najnovšou aktualizáciou aplikácie pre iOS a Android konečne zmenilo.

Google Earth pomaly, ale isto prekračuje hranice svojho vlastného mena. Samozrejme, táto webová a mobilná aplikácia slúži primárne na spoznávanie našej vlastnej planéty, no nemôžeme sa tváriť, že nepatrí do súčasti oveľa väčšieho obrazu. Ak si teda po najnovšej aktualizácii tejto aplikácie obzriete Zem z väčšej vzdialenosti, nájdete ju už obklopenú celým vesmírom.

Vďaka vyššiemu výpočtovému výkonu prenosných zariadení mohol Google už aj do verzie aplikácie Google Earth pre iOS a Android pridať obraz okolitého vesmíru. O tieto zábery sa postaralo Európske južné observatórium (ESO), vďaka ktorému môžeme na obrazovkách vidieť Zem tak, ako by sme ju mohli vidieť, ak by sme sa nad ňou vznášali v takmer 50-tisíc kilometrovej vzdialenosti.

Realistickosť zobrazenia Zeme v aplikácii už v minulosti zvýšilo aj nové zobrazenie animovaných oblakov, vďaka ktorým je možné sledovať skutočnú oblačnosť po celej planéte za posledných 24 hodín. Samozrejmosťou je už v mnohých mestách aj 3D zobrazenie budov, ktoré už nemusí manuálne modelovať komunita používateľov aplikácie.

Špecialitou aplikácie je aj funkcia Cestovateľ, ktorá vám umožní spoznať najzaujímavejšie miesta, fenomény, spoločenské udalosti či príbehy z celého sveta v spojení s poučným popisom a satelitnými snímkami z danej oblasti.

Pri cestovaní sa vám okrem vstavanej funkcie Street View bude hodiť aj zobrazenie fotografií, ktoré si môžete zapnúť v bočnom paneli. Pomocou nich sa môžete pozrieť aj na miesta, kam kamery spoločnosti Google nedosiahli. Tieto fotografie totiž pochádzajú od ostatných používateľov, či už bežných cestovateľov alebo aj profesionálnych fotografov.

ZDROJ | Google

Google Earth97%

Veľkosť:
199,3 MB
Platforma:
iOS 11.0 alebo novší, Android - líši sa v závislosti od zariadenia
Cena:
0,00 €

Aplikácia Google Earth vám najnovšie preskúmať nielen našu Zem, ale vďaka snímkam od Európskeho južného observatória aj jej okolie tak, akoby ste sa na ňu pozerali z výšky 50-tisíc kilometrov.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku