Ponuku Orange paušálov nahradia nové programy Go Europe

ZDROJ | HTC

Už poznáme aj to, ako Orange pristupuje k regulácii roamingu zo strany EÚ. Jednoducho budete všetky služby využívať v EÚ rovnako ako doma. Od 15.6.2017 však operátor bude mať k dispozícii len vylepšené Orange Go Europe paušály.

Pozrite siOd 15. júna v EÚ nebudeme platiť žiadne roamingové poplatky

Operátor Orange plne rešpektuje Európsku reguláciu roamingu. Od 15. júna 2017 bude všetky svoje služby poskytovať v súlade s touto reguláciou.

Zjednodušene to pre vás znamená, že ak máte paušál či predplatenú kartu operátora, mali by ste v krajinách EÚ vrátane Nórska, Lichtenštajnska a Islandu komunikovať takmer ako doma, t.j. telefonovať, smskovať za ceny ako doma, samozrejme aj vrátane dát.

Slovíčko takmer je však veľmi dôležité, pretože nie je to úplne rovnako ako doma. Najmä v prípade dátových paušálov si za dáta nad určitý objem v roamingu priplatíte regulovanú cenu 0,00924 €/1 MB.

Orange upozorňuje na to, že operátori budú aj naďalej platiť poplatky zahraničným operátorom za využívanie siete svojimi zákazníkmi. V podstate sa roamingové poplatky rušia len pre zákazníkov, nerušia sa však pre operátorov.

Pozrite siRoaming v EÚ podľa Telekomu – nič nemeníme, v EÚ ste ako doma

Slovenskí operátori nie sú navyše v rovnakej pozícii ako operátori iných členských krajín EÚ. Od nás v podstate viac ľudí vycestuje do zahraničia ako príde, a tak sú roamingové regulácie pre našich operátorov nákladom. Na rozdiel od napríklad južných krajín, ktoré prijímajú viac turistov, najmä v letnej sezóne.

Ešte predtým, ako si povieme o novej ponuke operátora reagujúcej na Európsku reguláciu roamingu, pozrite si zaujímavé Mýty a fakty na ktoré chce operátor Orange upozorniť:

Mýtus: Regulácia roamingu znamená, že mám všetko v EÚ zadarmo.
Fakt: Za komunikáciu v roamingu platím domáce ceny.

Mýtus: Regulované ceny sú výhodnejšie pre všetkých.
Fakt: Nemusia byť vždy výhodnejšie pre zákazníkov s nižšími a strednými paušálmi

Mýtus: V celej Európe komunikujem za regulované ceny.
Fakt: Európska regulácia platí len v EÚ.

Mýtus: Svoj paušál môžem využívať v roamingu bez obmedzení.
Fakt: Operátor si môže účtovať roamingový príplatok.

Mýtus: Môžem si zobrať paušál od zahraničného operátora a ten dlhodobo využívať na Slovensku.
Fakt: Nie je možné využívať kartu za rovnakých podmienok v zahraničných sieťach viac ako v domácich.

Pozrite siO2 paušály v EÚ využijete rovnako ako doma. Poznáme detaily!

Nové paušály Orange Go Europe

Od 15. júna 2017 si v Orangei budete môcť aktivovať už len niektorý z nových paušálov Orange Go Europe. Ak máte niektorý z paušálov Orange Go, automaticky sa vám zmenia na nové Orange Go Europe. Za necelý mesiac od ich existencie si ich pritom aktivovalo približne 40 000 ľudí.

Nebudete si už môcť aktivovať paušály Orange Flex alebo Orange Max, takže ak sa vám z akéhokoľvek dôvodu zdajú výhodnejšie, aktivujete si ich do zajtrajšieho večera. Nové paušály Orange Go Europe v podstate kopírujú ponuku súčasných paušálov Go, kde sa však výrazne vylepšila ponuka množstva dát, ktoré môžete čerpať v EÚ.

Ak máte niektorý zo starších paušálov, nové Go sa vám v niektorých prípadoch najmä kvôli dátam oplatia. Tak napríklad s paušálom Orange Go Europe 30 € máte k dispozícii na SK aj v EÚ celkovo 2 GB dát. V súčasnosti porovnateľný paušál Max 30 € ponúka iba 500 MB dát.

Ak vám nestačia dáta v balíku, tak si ich môžete navýšiť za poplatok 3 €, kde získate 500 MB dát pri Go Europe 20 € alebo 1 GB dát pri paušáloch Go Europe 25 € a viac.

Novinkou je najdostupnejší paušál Orange Go Europe 5 €, s ktorým však nemáte k dispozícii roamingové dáta.

Pozrite siPaušály 4ky v roamingu nevyužijete, platiť budete ako pri predplatenej karte

Dátové paušály

Pri dátových paušáloch sú podmienky podobné, ako sme videli pri konkurenčných operátoroch. Operátor vám v EÚ umožní čerpať len toľko dát, ktoré mu umožňuje regulácia. Za zvyšné si priplatíte. Ak máte napríklad paušál Data Max 30 €, máte k dispozícii v EÚ roamingu celkovo 6,6 GB dát. Zatiaľ čo na Slovensku je to 15 GB dát.

Cestovateľské balíčky

Orange si však myslí, že aj napriek regulácii a možnosti komunikácie v EÚ za rovnaké ceny ako doma sú pre mnohých zákazníkov výhodné aj tzv. Cestovateľské balíčky.

„Našu ponuku cestovateľských balíkov sme vylepšili tak, aby naši zákazníci mohli aj naďalej zo zahraničia komunikovať za zvýhodnené ceny. Sú výhodnou alternatívou predovšetkým pre majiteľov nižších a stredných paušálov, ktorí majú predplatený určitý počet minút, SMS či dát. Zákazníkom s neobmedzenými paušálmi sa oplatia, ak cestujú do krajín, na ktoré sa nevzťahuje nová regulácia,“ vysvetľuje Zuzana Nemečková, riaditeľka komerčného úseku Orangeu.

Možno je dobré si uvedomiť, že regulácia roamingu platí v štátoch Európskej únie, Nórsku, Lichtenštajnsku a na Islande. Nepatrí sem napríklad Švajčiarsko, Monako a ďalšie európske krajiny.

Nové cestovateľské balíky V Európe ako doma Plus a Max Roaming tak ponúkajú výhodnejšiu komunikáciu aj týchto krajinách, rovnako ako v často navštevovanom Egypte, Turecku, Čiernej Hore či v USA.

Dokonca súčasťou cestovateľských balíkov je aj cestovné poistenie pre celú rodinu s krytím do výšky 100 000 eur.

A čo cestovateľké balíky ponúkajú? Cestovateľský balík V Európe ako doma Plus si môžete aktivovať za mesačný poplatok 2,90 €, pričom za hovory v EÚ a Švajčiarsku zaplatíte 0,06 €/min. Cena dát je tiež nižšia, a to 60 centov/100 MB. Vo vybraných krajinách sveta, a to v Egypte, Turecku, Čiernej Hore, v Monaku a v USA získate cenu 0,39 €/min hovoru, za SMS či 1 MB dát.

Ak máte paušál s mesačným poplatkom 30 € a viac, môžete využiť aj balík Max Roaming, ktorý je aktuálne dostupný s 50% zľavou z mesačného poplatku, čiže za 2,45 € mesačne. Výhodou balíka sú neobmedzené odchádzajúce hovory a SMS a 2 000 MB voľných dát. Po ich minutí za každých 100 MB zaplatíte 0,6 €. V balíku je tiež zahrnutá nižšia cena za minútu, SMS a MB 0,39 eur platná vo vybraných krajinách sveta, ktoré sme už spomenuli vyššie.

Orange upravil aj svoje dátové cestovateľské balíky. Pri každom sa mení účtovací interval v EÚ, pričom za každých začatých 100 MB dát zaplatíte 0,60 € a zároveň 1 MB dát vo vybraných krajinách sveta stojí 0,39 €.

Komentáre k článku