V Číne otvorili prvý zábavný park virtuálnej reality

ZDROJ | evl | electronic visualization laboratory

Čína je v niečom znova prvá. Ľudová republika totiž otvorila prvý zábavný park virtuálnej reality. Hlavnou pomôckou preto budú VR okuliare.

https://youtu.be/C0lLul87Dvo

Virtuálna realita je užitočným nástrojom vývojárov, dizajnérov, ale aj hráčov, ktorí chcú skúsiť niečo nové. Najnovšie si svoju cestu našla aj do zábavného parku.

Atrakcie s využitím virtuálnej reality nie sú ničím novým. Niečo podobné už vytvoril Samsung v Spojených štátoch amerických s použitím GearVR, Legoland na Floride má už tiež jednu horskú dráhu s týmto elementom. Park v Číne je ale prvý svojho druhu, ktorý pracuje s VR až v takomto rozsahu.

ZDROJ | Reuters

Celý park zaberá 133,5 hektára, na ktorom leží 35 rôznych atrakcií. Tie zahŕňajú strieľacie hry, horské dráhy, ale aj prechádzky s mimozemšťanmi. Pre milovníkov reálneho sveta slúži obrovský robot, z ktorého môžu tí odvážnejší absolvovať bungee jumping skok. Okrem toho sa budú v parku vytvárať i nové projekty s virtuálnou realitou.

ZDROJ | Reuters

Nakoľko jednotlivé stanovištia ožijú vďaka virtuálnej realite, svoju robotu si budú splniť aj rôzne snímače vrátane pohybových simulátorov. Návštevník si pred každou jazdou bude musieť nasadiť VR headset, nepôjde tak o riešenie s prenosným VR, ako napríklad Gear VR.

Pozrite siExperti protestujú proti európskemu návrhu, ktorý by robotom udelil práva

I napriek tomu, že Oriental Science Fiction Valley nie je plnohodnotným zábavným parkom, náklady na jeho stavbu mali byť údajne veľmi vysoké. Aspoň podľa portálu Reuters, ktorý hovorí o 1,5 miliardovej investícii. Stránka RoadtToVR zas hovorí o sume 470 miliónov dolárov.

ZDROJ | Reuters

Každopádne, zábavný park vyrastie v regióne, ktorý je známy horšou životnou úrovňou obyvateľstva. CEO projektu, Chen Jianli, práve preto predpokladá, že nové atrakcie z neho urobia technologickú mekku. Miestni farmári sa z týchto vyhliadok netešia z dôvodu väčšieho znečistenia ovzdušia, na druhej strane vidia potenciál v zlepšení lokálnej ekonomiky.

Do roku 2020 má biznis s VR v Číne narásť až 10-násobne. V číslach má tento trh reprezentovať až 8,4 miliardy USD.

ZdrojReuters,RoadToVR,Digital Trends

Komentáre k článku