V Bratislave sa otvoril unikátny priestor DIGIPOINT

V nákupnom centre Polus City Center vznikol úplne nový priestor na prezentovanie technologických noviniek, ale i projektov študentov FIIT STU.

Digipoint

DIGIPOINT je nový unikátny priestor bratislavskom nákupnom centre Polus City Center, kde si môžete vyskúšať a otestovať nové technológie a produkty. Prezentovať sa tu však budú aj zaujímavé projekty FIIT STU (Fakulty informačných technológií v Bratislave). DIGIPOINT otvorili len včera a je výsledkom spolupráce nákupného centra Polus City Center s FIIT STU a so spoločnosťou Microsoft Slovakia. Nemusíte sa však obávať jednostrannosti, zástupcovia centra sľubujú, že tu uvidíte a budete si môcť vyskúšať aj produkty s iným operačným systémom ako Windows.

Digipoint

Otváracie hodiny DIGIPOINTU nie sú pevné. Vždy sa dostupnosť produktov či prednášok v tomto priestore dozviete na stránkach www.DIGIPOINT.sk. DIGIPOINT je určený rôznym komunitám: verejnosti – návštevníkom nákupného centra, akademikom – študentom IT a taktiež komerčným spoločnostiam vyrábajúcim a predávajúcim hardvér. Pre návštevníkov je pripravená napríklad aj originálna „Xbox obývačka“, záujemcovia tu môžu absolvovať rôzne užitočné prednášky ako „Viete čo sledujú a robia vaše deti na internete či Facebooku ?“ a mnohé iné zaujímavé témy diskusií či workshopov. DIGIPOINT umožní rôznym firmám vystavovať technologické novinky, ktoré budú po určitú dobu k dispozícii návštevníkom Polus City Center na skúšanie. „Jednoducho spájame na jednom mieste zábavu, akademický svet i komerciu“ uviedla Monika Karoliová z Polusu. Aktuálne sú k dispozícii najmä nové notebooky, ultrabooky a tablety s operačným systémom Windows 8.

Digipoint

DIGIPOINT má i ďalšiu úlohu, budú sa tu prezentovať projekty študentov Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave. DIGIPOINT tak potvrdzuje priblíženie FIIT STU ku komerčným firmám a ochotu fakulty reagovať na rýchlo sa meniace prostredie na trhu práce. Ako ďalší faktor prichádza konečný spotrebiteľ. „Projekty, na ktorých pracujú naši študenti, sú určené pre bežných ľudí. Preto je pre nás dôležité poznať ich reakcie a názory. Takto je naše prepojenie na prax umocnené priamym dosahom na konečného spotrebiteľa. Je to pridaná hodnota, ktorú veríme, ocenia ako študenti, tak i firmy a v neposlednom rade bežní spotrebitelia,“ uviedol Pavel Čičák, dekan FIIT STU. „Sme radi, že môžeme takto na verejnosti prezentovať naše štúdium a absolventov, a priblížiť informatiku aj ľuďom, ktorí si nevedia predstaviť, čo „bežný informatik“ v práci robí,“ dodal.

Digipoint

„Medzi dlhodobé priority spoločnosti Microsoft patrí aj podpora a rozvoj potenciálu mladej generácie. Sme radi, že inovatívne technologické nápady získali nový priestor, kde sa budú môcť rozvíjať ďalej. Prvou praktickou ukážkou využitia DigiPointu je dnešný workshop pre neziskové organizácie NGO Day, ktorého cieľom je prispieť k čo najefektívnejšiemu používaniu technológií v neziskových organizáciách,“ zhodnotil otvorenie priestorov Markus Breyer, generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft Slovakia.

A aby sme nezabudli, vstup je samozrejme bezplatný :)

Digipoint

Foto: TECHBOX, DIGIPOINT

Komentáre k článku