V Bratislave do roku 2020 pribudne 55 nabíjacích staníc pre elektromobily

V hlavnom meste Slovenska, v Bratislave, bude do konca roka 2020 vybudovaných 55 elektronabíjacích staníc. To určite poteší majiteľov elektro automobilov, ktorých na našich cestách stále viac pribúda.

Pozrite siBMW i3 zvládne cestu z Bratislavy do Banskej Bystrice

Ide o medzinárodný projekt URBAN-E, ktorý je zameraný na podporu rozširovania infraštruktúry elektronabíjacích staníc v Európe. Projekt prispeje k rozvoju elektromobility nie len v Bratislave, ale aj v ďalších veľkých európskych mestách. Prispeje to k prepojeniu na iné druhy dopravy a tiež k  znižovaniu znečistenia ovzdušia.

ZDROJ | Facebook/Ivo Nesrovnal pre Bratislavu

Na projekt s rozpočtom takmer 4,5 milióna eur poskytne Európska komisia spolufinancovanie formou grantu vo výške 3,8 milióna eur. Do projektu sa spoločne zapojili Hlavné mesto SR Bratislava, Západoslovenská energetika, a.s., a kuriérska spoločnosť GO4, s.r.o.

Pozrite siVELOR-X-TRIKE – elektrická štvorkolka, za ktorou sa každý otočí

Hlavné mesto má ambíciu znižovať energetickú stopu svojho mesta aj podporou rozumných riešení v oblasti zelenej infraštruktúry a dopravy. Obrovský priestor a potenciál v súčasnej dobe ponúka prudko sa rozvíjajúca oblasť e-mobility.

Preto mesto spolu so silnými  partnermi, akými sú Západoslovenská energetika a GO4, vstúpilo do tohto projektu. Hlavným cieľom Bratislavy v budovaní inteligentného mesta je zlepšovanie kvality života Bratislavčanov, ale aj návštevníkov nášho mesta“, povedal Ivo Nesrovnal, primátor Bratislavy.

Pozrite siRodák zo Spišskej Novej Vsi bude vyrábať elektromobil pre Afriku

ZDROJ | Facebook/Ivo Nesrovnal pre Bratislavu

Európska komisia v júli 2017 udelila projektu URBAN-E grant v rámci finančného mechanizmu na podporu infraštruktúrnych sietí.  Na projekte spolupracujú hlavné mestá Ľubľana, Záhreb a Bratislava, so spoločnosťami Západoslovenská energetika (Slovensko), PETROL (Slovinsko), Slovinskými železnicami, a dopravcami GoOpti (Slovinsko, Chorvátsko) a GO4 (Slovensko). Hlavným koordinátorom projektu je spoločnosť PETROL (Slovinsko). Projekt by mal byť ukončený v decembri 2020.

Pozrite siRevolúcia elektromobility je tu. Zmení dopravu k lepšiemu

ZDROJ | Facebook/Ivo Nesrovnal pre Bratislavu

K Bratislave by sa však rýchlym tempom mali pridať aj ostatné mestá a najmä tranzitné trasy naprieč Slovenska, a to nie iba diaľnice a rýchlostné cesty, by tiež mali dostať väčší počet nabíjacích staníc. Toto je však u nás hudba vzdialenej budúcnosti. Alebo nás kompetentní prekvapia?

ZdrojBratislava

Komentáre k článku