V Bratislave je možné konečne sledovať polohu MHD, cez HOPIN

ZDROJ | HOPIN

Platforma HOPIN pridáva do svojej vynovenej mobilnej aplikácie unikátnu novinku – sledovanie mestskej hromadnej dopravy v Bratislave v reálnom čase. Dopravný podnik Bratislava a HOPIN sa totiž dohodli na spojení síl a zjednodušení cestovania v hlavnom meste.

TESTV roli turistu, návštevníka i domáceho v Bratislave – HopIN

ZDROJ | HOPIN

Doprava v Bratislave tak bude sústredená do jednej komerčnej aplikácie HOPIN, cez ktorú si používatelia môžu vybrať dve možnosti cestovania po meste – MHD alebo taxi. Cestovanie je v aplikácii rozdelené tiež na časti – MHD, taxi a limo.

https://www.youtube.com/watch?v=KrzdwnvHP9I
ZDROJ | HOPIN

Prvá časť je najzaujímavejšia, pretože pre našinca je slovenským unikátom. Na mape je totiž možné sledovať polohu všetkých MHD vozidiel Dopravného podniku Bratislava. Vďaka tomu si používateľ môže pomerne presne naplánovať čas, aby spoj naozaj stihol.

ZDROJ | HOPIN

Navyše v čase dopravných problémov v meste ako sú kalamity či dopravné nehody môžete v pokoji sledovať, kde sa váš spoj aktuálne nachádza.

Zároveň sú k dispozícii aj presné polohy zastávok s výraznými značkami na mape. Prehliadnuť je ich nemožné. Po kliknutí na ikonku zastávky sa vyroluje zoznam najbližších spojov.

ZDROJ | HOPIN

Hneď pri spoji je malá ikonka s autobusom a terčíkom, ktorý vás presmeruje na aktuálnu polohu daného spoja. Samozrejmosťou je možnosť prezerania grafikonu jednotlivých spojov. Čerešničkou je však možnosť zobrazenia trasy konkrétneho spoja (ikonka zastávok a zoznamu v pravom hornom rohu) pri grafikone.

ZDROJ | HOPIN

Pozrite siHOPIN TAXI niečo chystá, mení meno na HOPIN

Nechýba tiež ani navigácia. Tú je možné spustiť priamo v aplikácii a konečne nepotrebujete vedieť, na akú zastávku chcete ísť. Stačí zadať presnú adresu v Bratislave a aplikácia vám automaticky vyhľadá najbližšiu zastávku, na ktorej máte vystúpiť.

Navigovanie je postavené na platforme Foursquare a mapách HERE. Aj to je zjavne dôvod, prečo je načítanie navigácie zatiaľ celkom pomalé a v popisoch nájdete viacero anglických výrazov.

ZDROJ | HOPIN

Za väčšiu nevýhodu ale považujeme, že cez appku HOPIN nie je možné platiť za MHD, hoci za taxíky môžete cez HOPIN pokojne platiť. Snáď táto funkcia časom do aplikácie pribudne.

Pre používateľov s malým dátovým balíkom je nevýhodou potreba byť neustále on-line. Spotreba dát aplikáciou má byť ale minimálna. Aktualizácia aplikácie bude dostupná pre OS Android od dnes, pre iOS si budú iPhonisti musieť ešte pár dní počkať. Na aplikácii majú tvorcovia ešte ďalej pracovať a pridávať drobné i väčšie vylepšenia.

Funkčnosť si môžete zatiaľ vyskúšať na hopin.sk/app.

Hoci DPB a.s. sa spojil s komerčnou službou, výsledok je výrazne lepší, ako samotná appka DP Bratislava, ktorú podnik spustil na českej platforme FS Softwaru či využívanie Ubian od TransData.

ZDROJ | UBIAN
ZDROJ | DPB

ZdrojHOPIN

Komentáre k článku