V Bratislave je dostupných 500 nových e-kolobežiek od spoločnosti TIER

ZDROJ | TIER

Bolt má v Bratislave konkurenciu v podobe 500 nových elektrických kolobežiek od berlínskej firmy TIER, ktorá má v Európe zastúpenie v ďalších 12 krajinách.

Tento model elektrických kolobežiek má doplnkové bezpečnostné prvky ako svetlá, väčšiu nášľapnú plochu, smerovky a pevnejšiu konštrukciu. Oproti konkurencii tu nájdete aj bezdrôtovú nabíjačku na smartfóny, dvojité bubnové brzdy či dvojité odpruženie.

ZDROJ | TIER

Pozrite siHľadáte elektrickú kolobežku na leto? Vytipovali sme pre vás 9 modelov

Čo sa týka cien, jedna minúta jazdy na tejto kolobežke bude stáť 15 centov. Za samotné odomknutie však musíte zaplatiť 1 €. Zaplatiť môžete cez platobnú kartu, ale aj cez PayPal. Pre porovnanie, konkurenčný Bolt pýta za odomknutie 50 centov a za každú minútu jazdy 15 centov.

Pokiaľ si chcete vyskúšať kolobežku, stačí si stiahnuť aplikáciu, v ktorej ich nájdete na mape. Odomknete ju cez naskenovanie QR kód. Ak chcete jazdu ukončiť, nájdete bezpečné miesto na parkovanie, otvoríte aplikáciu TIER a kliknete na „Ukončiť jazdu“. Elektro kolobežku je možné zaparkovať len na miestach na to určených, ktoré sa v aplikácii zobrazujú. Kolobežkám voľne pohodeným po meste by tak malo odzvoniť.

ZDROJ | TIER

Pokiaľ máte záujem o vypožičanie kolobežky, nájdete ich zvyčajne v blízkosti hlavných dopravných uzlov a rušných častí Bratislavy.

Autá nepatria do centra mesta. S kolobežkami TIER ponúkame obyvateľom a návštevníkom Bratislavy ekologickú alternatívu pre pohyb po meste s nulovými emisiami. Najmä v súčasnej situácii je využitie kolobežiek vhodnou alternatívou a možnosťou sa individuálne prepraviť na požadované miesto, “ konštatuje Mike Cesnak, manažér spoločnosti TIER pre Bratislavu.

Pozrite siBolt sa rozšíril do ďalších 6 slovenských miest, pribudnúť majú i ďalšie

Výhodou kolobežiek TIER je samotné nabíjanie, ktoré funguje na báze výmeny batérií priamo na mieste. Eliminuje sa tak nutnosť prepravy kolobežiek do skladov na nabíjanie. Lokálny tím zamestnancov spoločnosti vymení vybité batérie za čerstvo nabité, čím výrazne zníži náklady na dopravu a emisie.

ZDROJ | TIER

V rámci uvádzacej akcie môžete navyše využiť kolobežku bez nutnosti platiť aktivačný poplatok 1 €. Stačí do aplikácie zadať kód AHOJBRATISLAVA a do konca júna budete platiť iba za samotný najazdený čas.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku