V Bielorusku môžete kúpiť akcie za Bitcoiny

Východoeurópska krajina Bielorusko zaviedla zaujímavú novinku. Umožňuje nakupovať akcie, zlato, zahraničnú menu či komodity cez kryptomeny.

Bielorusko takúto možnosť spustilo tento týždeň a ide o ďalší krok krajiny o modernizáciu IT priemyslu, ktorú Bielorusko spustilo c roku 2015. Cieľom tohto kroku je prilákanie zahraničných investorov.

ZDROJ | Currency

Pozrite siDajte si pozor na tento kryptomenový podvod

Zaujímavá platforma sľubuje bezpečný spôsob investovania do bežných aktív. Znamená, že pokiaľ si budete chcieť kúpiť akcie Applu, môžete tak urobiť pomocou Bitcoinu či kryptomeny Ethereum. O reguláciu projektu sa stará štátny technologický park, ktorý zastrešuje všetky technologické projekty v krajine.

Platforma umožňuje nákup pomocou kryptomien cez webstránku alebo aplikáciu. V podstate ide o nákup tokenov, ktoré predstavujú hodnotu danej akcie, ktorá platí doma aj v zahraničí. Bieloruská vláda plánuje zrušiť dane z takýchto transakcií do roku 2023.

„Ide o prvú platformu na svete, v rámci ktorej budú môcť krypto-investori diverzifikovať svoje investície v reálnych aktívach“, vyjadril sa Viktor Prokopenya, majiteľ investičnej spoločnosti VP Captial, ktorá platformu spustila.

Platforma zatiaľ zaviedla 150 typov takýchto tokenov a firma plánuje tento počet navýšiť na 10 000. Súčasťou registrácie na platforme je proces verifikácie, aby sa predišlo praniu peňazí.

ZDROJ | Currency

Pozrite siInitiative Q – revolúcia vo finančníctve alebo iba ďalšia kryptomena?

Napriek tomu, že Bielorusko nie je členskou krajinou Európskej únie, trpí byrokraciou a prílišnou kontrolou zo strany štátu, snaží sa o modernizáciu pomocou nových technológií a trendov. Medzi ne určite patria práve kryptomeny, ktoré sa tešia popularite. Napriek tomu, že najväčší boom majú kryptomeny za sebou, vo veľkom sa používajú.

Uvidíme, ako to s touto novou platformou dopadne, no už teraz môžeme vidieť, že kryptomeny sa dajú využiť skutočne vo všetkých sférach.

ZdrojCurrency,Reuters

Komentáre k článku