Sony dodá vášmu domácemu kinu zvuk ako hrom

ZDROJ | Sony

Môžete mať akýkoľvek veľký a kvalitný televízor, no to pravé orechové pri pozeraní filmov vám dodá až správne ozvučenie. To v dnešnej dobe znamená priestorový zvuk. Sony vyvinulo technológiu 360 Spatial Sound Mapping, ktorú sme mohli po prvý raz počuť minulý rok.

Funkciu donedávna ponúkal len systém domáceho kina HT-A9. Teraz k nemu pribudne soundbar HT-A7000, stačí aktualizovať firmvér a pripojiť zadné bezdrôtové reproduktory SA-RS3S. V lete príde na trh ďalší podporovaný model, zadné reproduktory Sony SA-RS5.

ZDROJ | Sony

Pozrite siSony má opäť množstvo nových televízorov, všetky sú Perfect for PlayStation5

Technológia 360 Spatial Sound Mapping umožňuje vnímať zvuk zo všetkých smerov i vzdialeností. Funkcia Sound Field Optimization využíva vstavané mikrofóny na meranie relatívnej výšky, polohy soundbaru a zadných reproduktorov. 360 Spatial Sound Mapping potom vytvára viac virtuálnych reproduktorov syntézou zvukových vĺn na základe informácií o ich polohe. Takto sa vyplní interiér širokým priestorovým zvukovým poľom – kvalitný zvuk si užijú všetci používatelia bez ohľadu na to, v ktorej časti miestnosti sa nachádzajú.

Soundbar Sony HT-A7000.ZDROJ | Sony

Zážitok sa vraj dá vylepšiť prepojením s kompatibilným televízorom BRAVIA XR. Pomocou funkcie Acoustic Center Sync 2 sa soundbar a televízor v rámci nastavenia 360 Spatial Sound Mapping premenia na stredový reproduktor systému domáceho kina.

Nový model zadných reproduktorov Sony SA-RS5.ZDROJ | Sony

Nové zadné reproduktory Sony SA-RS5 sú vybavené reproduktormi smerujúcimi nahor, ktoré využíva 360 Spatial Sound Mapping. Majú zabudovanú batériu, ktorá poskytne 10 hodín prehrávania, takže naozaj nebudete zakopávať o káble. Podpora rýchleho nabíjania zabezpečí, aby ste za 10 minút získali 90 minút prevádzky.

Sony SA-RS5 je vybavený dvomi mikrofónmi a podporuje kalibráciu. Tlačidlom Optimize aktivujete funkciu Sound Field Optimization, kedy reproduktory v kombinácii s kompatibilným soundbarom zmerajú vzdialenosť medzi reproduktormi a stropom.

ZDROJ | Sony

Sony si dalo záležať na dizajne. Tentokrát nie preto, aby vynikol, ale naopak, aby reproduktory vzhľadovo ladili s kompatibilnými soundbarmi spoločnosti. Valcovitý tvar predstavuje jeden celistvý blok, ich rovná zadná strana zas dobre prilieha k stene.

Pozrite siSony SRS-RA5000 nie je iba o 360-stupňovom audiu

Sony SA-RS5 sa bude predávať od leta 2022 za 789 eur.

ZdrojTlačová správa