Už žiadne triafanie do konektoru iPhonu po tme! Je tu CordLite.

O internetovej stránke www.kickstarter.com, ktorá slúži pre začínajúcich vývojárov ste sa na našich stránkách mohli dočítať už niekoľkokrát. Práve odtiaľto pochádzajú nápady ako napríklad topánky s motorom, robotický statív pre iPhone, ale aj známe hodinky Pebble, ktoré vzbudili nemalý rozruch. Najnovším projektom je pomerne jednoduchá, ale o to užitočnejšia vec. Čo by ste povedali na osvetlený nabíjací kábel pre iPhone?

CordLite

Predstavte si jednoduchú situáciu. Idete si večer ľahnúť do postele, pozhasínate všetky svetlá a práve v tom momente ako si konečne ľahnete si uvedomíte, že ste svoj iPhone zabudli dať na nabíjačku. Triafať nabíjací kábel do konektora iPhone po tme vie celkom účinne precvičiť vaše ruky, ale aj nervy. Nakoniec to aj tak vo väčšine prípadov dopadne tak, že vstanete z postele a radšej si zapnete svetlo aby ste nepoškodili nabíjačku, alebo konektor iPhonu. Ak by ste však na konci vášho nabíjacieho kábla mali malú LED diódu, nič z tohto by ste si už nemuseli pretrpieť. Presne táto myšlienka napadla aj produktových dizajnérov z Scrap Pile Labs v Melbourne a tak vznikol projekt CordLite, ktorý sa práve snaží získať dotáciu na stránke kickstarter.

CordLite

CordLite prekvapuje svojou jednoduchosťou. V podstate sa jedná o bežný USB kábel, na ktorého konci je štandardný 30-pinový Apple konektor, takže ho môžete využiť pre nabíjanie, alebo synchronizáciu vášho iOS zariadenia. Rozdiel oproti káblu, ktorý dostanete bežne v balení je v tom, že po pripojení do siete, alebo USB portu vášho počítača začne koncovka káblu CordLite svietiť. Nie je to žiadna baterka, ale na to aby ste v tme bez problémov pripojili konektor vášho iPhonu úplne postačí. Samozrejme potom ako konektor pripojíte svetelné divadlo prestane. Jednoduché a predsa účinné. To je CordLite. Ak by ste radi videli niečo podobné aj v predaji, nezabudnite podporiť tím vývojárov z Scrap Pile Labs na stránke kickstarter.

CordLite

Foto: Kickstarter

Komentáre k článku