Už aj Xiaomi má svoj čisto hráčsky smartfón, nazval ho Black Shark

Čínske Xiaomi má toho „na rováši“ mnoho, no dnes svetu ukázalo ďalšiu časť svojho rozsiahleho portfólia. Black Shark je prvým hráčskym smartfónom, ktorý bude v predaji aj s gamepadom. Výbava je v súčasnosti absolútnou špičkou, ceny ako obyčajne, prekvapia.

ZDROJ | Xiaomi

Black Shark nie je len názov prvého hráčskeho smartfónu od Xiaomi, ale zároveň samostatnou značkou. Názov Xiaomi na ňom tak nenájdete. Namiesto toho ponesie zvláštny znak S ako Shark s čiernou výplňou a zeleným tieňovaním. Má to byť odkaz na hráčsku spoločnosť Razer? Logo na zadnej strane smartfónu je mimochodom podsvietené!

ZDROJ | Xiaomi

V zaoblenom tele novinky, aby sa lepšie držalo v dvoch rukách, je osadený Snapdragon 845, 6/8 GB RAM a grafika Adreno 630. Aby všetko bežalo ako má, Xiaomi do vnútra integrovalo viacúrovňové chladenie kvapalinou. To má zabezpečiť o 8°C nižšiu teplotu.

ZDROJ | Xiaomi

Novinku poháňa 4 000 mAh batéria, ktorá by mala vydržať deň hrania. Nevydrží. Značne ju vyšťaví nielen hardvér vo vnútri, ale aj veľký 5,99″ IPS LCD displej s rozlíšením 1 080 x 2 160 px. Ten podľa výrobcu pokrýva 970 DCI-P3 farebného priestoru. O tom, či pracuje na vyššej frekvencii výrobca zatiaľ mlčí. Rovnako nie je známa ani podpora HDR.

ZDROJ | Xiaomi

Displej má mať vlastný čip od MEMC pre lepšie podanie farieb a ostrosti. Pod displejom je mono reproduktor, no pomáhať mu do stereo režimu má reproduktor slúchadla. Mikrofón v smartfóne má byť zas použiteľný aj pri chatovaní so spoluhráčmi počas hrania.

ZDROJ | Xiaomi

Vo vnútri je buď 64 alebo 128 GB pamäte UFS 2.1 v závislosti od verzie s 6 alebo 8 GB RAM. Slot na microSD karty chýba. Operačným systémom je Android 8.0 s nadstavbou JOY UI, ktorá má byť podobná s MIUI od Xiaomi.

Nechýba ani duálny fotoaparát s 12 + 20 Mpx rozlíšením. Snímače sú pod optikou s f/1,75 svetelnosťou, ktoré sú zložené zo 6 členov. Nad displejom je 20 Mpx webkamera s f/2,2 optikou.

ZDROJ | Xiaomi

Prvých 50 000 zákazníkov navyše dostane k smartfónu aj Black Shark Gamepad, pripojiteľné príslušenstvo s vlastnou 340 mAh batériou a ovládacími prvkami podobnými s ovládačmi k herným konzolám. K smartfónu sa pripája nezvyčajne cez Bluetooth.

Na bočnej strane má byť špeciálne tlačidlo Shark, ktoré vypne všetky procesy okrem tých, ktoré sú potrebné pre hru. Zvýši sa tým výkon smartfónu pre čo najplynulejšie hranie.

ZDROJ | Xiaomi

Na koniec to najlepšie, ceny. Slabšia výbava s 6 GB RAM bude na domácom trhu s cenou 2 999 CNY, čo je zhruba 387 €. Top verzia s 8 GB RAM bude v predaji za 3 499 CNY čo je cca 452 €. Gamepad bude samostatne dostupný za 179 CNY (cca 23 €). Novinka bude dostupná v predpredaji cez JD.com od 20. apríla. U nás môžeme počítať ceny minimálne o 100-150 € vyššie v prípade smartfónu.

ZDROJ | Xiaomi

ZdrojXiaomi/Black Shark

Komentáre k článku