Už aj Oppo má svoju kópiu Apple Watch. Podporujú eSIM a majú vlastný OS

ZDROJ | Oppo

Oppo dnes predstavilo svoje prvé inteligentné hodinky. Na prvý pohľad sa podobajú na Apple Watch, nielen kvôli známemu obdĺžnikovému dizajnu, zakriveniu skla na displeji, ale dokonca aj takmer identickému remienku.

ZDROJ | Oppo

Oppo Watch majú 1,91-palcový AMOLED displej s rozlíšením 402 x 473 pixlov, 326 PPI a s pomerom strán obrazovky k telu 72,76 %. Hodinky majú 46 milimetrové hliníkové telo a 4,5 mm hrúbku, sú vodeodolné do hĺbky 50 metrov. Zadná časť používa integrovaný 3D keramický dizajn a senzory, ktoré maximalizujú kontakt s pokožkou bez vyvíjania tlaku.

ZDROJ | Oppo

Ponúkajú štandardné funkcie, ktoré poznáme z konkurenčných značiek – zasielanie notifikácií, športové a fitness režimy, sledovanie srdcového rytmu, prehrávanie hudby a podobne. Okrem športových funkcií vedia monitorovať kvalitu spánku, generovať správu o trvaní spánku, jeho priebehu a bdelosti používateľa.

Smartwatch využívajú technológiu rýchleho nabíjania VOOC, ktorú Oppo používa vo svojich smartfónoch. Za 15 minút sa nabijú na 46 % kapacity, čo predstavuje zhruba 18 hodín používania. Ich plné nabitie trvá 75 minút. Na jedno nabitie majú vydržať 40 hodín bežného používania (inteligentný režim), pri aktivovanom šetriacom móde (Power Saver) vydržia vraj až 21 dní.

Pozrite siInteligentné hodinky: Aká je ich skutočná hodnota a využitie?

Hodinky bežia na systéme ColorOS Watch, ten je síce založený na Androide, no nevyužíva Wear OS od Google. Zariadenie je však kompatibilné so smartfónmi s Androidom, používatelia majú prístup k všetkým službám pomocou appky HeyTap Health.

Oppo Watch majú vstavanú jednoduchú umelú inteligenciu, tá podľa oblečenia používateľa dokáže prispôsobiť vzhľad tapety. Vďaka prítomnosti NFC sú možné bezkontaktné platby.

Používateľov určite poteší podpora eSIM. Oppo Watch môže zdieľať telefónne číslo so smartfónom, alebo mať vlastné číslo, ktoré sa môže využívať na hlasové hovory a prístup na internet.

Oppo Watch sa začne predávať v Číne 24. marca za pomerne vysokú sumu 1 499 juanov, čo je v prepočte zhruba 215 dolárov. Neskôr sa majú hodinky dostať aj na celosvetový trh.

ZdrojOppo

Komentáre k článku