Už aj Citizen ponúka inteligentný reproduktor. Dizajn mu „požičal“ Sonos One

ZDROJ | Engadget

V Las Vegas nechýbal ani známy výrobca hodiniek, japonský Citizen. Minulý rok predstavil nástenné hodiny s Amazon Alexa, teraz k portfóliu pridáva ďalšie dva, rovnako netradičné modely – inteligentný reproduktor a viacúčelový „čuchový“ budík. O čo ide?

Citizen Smart Speaker

Reproduktor má dizajn inšpirovaný Sonos One, do ktorého Japonci vložili hodiny pôsobiace ako z výpredaja na prelome milénia. Ovládacie prvky sú umiestnené na vrchnej časti zariadenia a sú totožné s prvkami, ktoré nájdeme na Amazon Echo.

ZDROJ | Engadget

Reproduktor sa dá využívať na prehrávanie hudby (podcastov a pod.) z vlastných zdrojov, alebo streamovať obsah z komerčných hudobných služieb ako je Amazon Music, Apple Music, YouTube, Deezer či Spotify.

Stereofónny zvuk sa dá dosiahnuť spárovaním aspoň dvoch zariadení. Hovorca spoločnosti potvrdil, že reproduktor skutočne porovnávali so Sonos One a výsledný zvuk je veľmi podobný s originálom.

Citizen Smart Speaker sa bude dodávať v rôznych prevedeniach a farebných odtieňoch, jeho vývoj však ešte nie je úplne dokončený. Predávať sa má od júna za 149 dolárov.

ZDROJ | Engadget

Citizen Sensory Time Clock

Pre mnohých ľudí začína deň veľkou traumou – ranným vystávaním. Práve takémuto typu používateľov je určený neortodoxný budík, ktorý ma v sebe integrovaný difúzor vôní.

Podľa spoločnosti je Sensory Time mimoriadne účinný pri naplnení miestnosti vôňou. Zatiaľ čo konkurenčné výrobky využívajú mix oleja a vody, Citizen používa iba olej a tak dosiahne maximálne účinky.

ZDROJ | Engadget

Difúzor dokáže pokryť maximálne 152 kubických metrov, v menšej miestnosti bude teda postačovať nastaviť časovač na niekoľkohodinový cyklus.

Okrem difúzora vône nájdeme v zariadení Bluetooth reproduktor, digitálny budík, LED lampu a USB-A port slúžiaci na nabíjanie externých zariadení.

Sensory Time Clock sa bude predávať za 100 dolárov od marca tohto roku. Čo na to poviete, zobudila by vás po poriadnom fláme vôňa ruží?

ZdrojEngadget

Komentáre k článku