USB klúč, ktorý vás počúva

Na internete sa nachádzajú stovky rôznych originálnych, nevšedných alebo „skutočne praktických“ USB príslušenstiev. To isté platí aj o sfére špionážnych zariadení. Tento skrytý a praktický bezmenný USB konektor s možnosťou nahrávania, môže poslúžiť ako výborný vianočný darček.

usb diktafon

Ako to funguje?

Táto sivá podlhovastá krabička má tvar bežne vyzerajúceho USB klúča, ktorý používa dnes určite veľa z vás. Vzhľad brúseného hliníka dokonale imituje lacnejší plast. Je na nerozoznanie od ostatných USB klúčov a v tom tkvie jeho potenciál. Jedinou zvláštnosťou je nezvyčajný otvor na tele zariadenia a posuvné tlačidlo. Ak posuvné tlačidlo uvediete do „druhého stavu“, USB klúč začne zrazu nahrávať cez inštalovaný mikrofón zvukovú stopu. Jej dĺžka závisí podľa kapacity vnútornej pamäte. K dispozícií sú dve verzie. Menšia má 2 GB, no viac uspokojí tá s číslom 8 GB. Menšia verzia zvládne nahrať približne 40 hodín, avšak vyššia zvládne 4 násobok, 160 hodín záznamu.

usb diktafon

 

Predražená hlúposť?

Audio stopa sa ukladá vo formáte WAV a je možné ju prehrať ihneď po zapojení do USB portu. Nahrávať nenápadným USB-čkom môžete neustále až 4 hodiny na dobíjateľnú batériu (nezabúdajte, že v súkromných rozhovoroch by mala byť druhá strana upozornená, že je nahrávaná). USB klúč sa chová normálne. To znamená, že ho môžete používať aj na obyčajný prenos súborov, tak ako každý iný. Výrobok spolupracuje s platformami Windows a Mac. A čo cena a dostupnosť? Popravde čakal som za takúto hračku menej, žiaľ, 50 USD sa mi zdá priveľa, keďže podobnú funkciu vie zastúpiť pohodlne aj telefón.

 

usb diktafon

Foto: bookofjoe.com

Komentáre k článku