Úprava roamingových cien v Orange. Hovory, SMS i dáta budú lacnejšie

ZDROJ | Orange

Len pred mesiacom Orange pristúpil k úprave a zjednodušeniu roamingových balíkov, čím znížil ceny v rámci EÚ a v niektorých prípadoch aj mimo nej.

Keďže od zajtra, soboty 30. 4. 2016, vstúpi do platnosti nové regulačné nariadenie Európskej komisie, operátor upravuje ceny hovorov, správ i dát. K zvýhodneniu komunikácie dôjde aj mimo EÚ.

Pozrite siOrange zjednodušuje roamingové balíky, zavádza neobmedzené prichádzajúce hovory

Môj Svet +

Do tohto roamingového balíka Orange pridal neobmedzené prichádzajúce hovory v celej EU. Odchádzajúce hovory v rámci Zóny 1 znižuje na 0,10 €/min. SMS zo Zóny 1 budú stáť 0,06 €/SMS a dáta vrámci Zóny 1 budú tak isto len 0,06 €/MB.

Vybrané krajiny zo Zóny 2 a 3 budú mať cenu zníženú na 0,49 €/min/SMS/MB. Navyše ako bonus získate 60 minút prichádzajúcich hovorov zdarma a cestovné poistenie pre celú rodinu. Mesačný poplatok za balík je 5,99 €.

Orange Europa vizual
ZDROJ | Orange

Európa dáta

S balíkom Európa dáta budete od zajtra môcť prenášať dáta v EU a Švajčiarsku za 0,04 €/MB. Mesačný poplatok za túto službu je 1,90 €.

Pozrite siO2 upravuje ceny roamingových služieb, pridá dátový balík a nové zóny

Svet dáta

S týmto balíkom budete môcť „dátovať“ v EU tiež za 0,04 €/MB, no zároveň Orange zvýhodňuje cenu aj v ostatných krajinách sveta na 0,49 €/MB. Operátor tak isto znižuje mesačný poplatok za službu Svet dáta o 1 €, teda na 2,90 €.

Orange Europa vizual2
ZDROJ | Orange

Ahoj Dáta 50 MB

Dátový balík Ahoj Dáta 50 MB nahradí existujúci balík Ahoj Dáta 20 MB. Za znížený mesačný poplatok 2 € vás surfovanie bude stáť 6 €/MB. Ak ste doteraz mali predplatených 20 MB, automaticky sa vám navýšia na 50 MB.

V Európe ako doma PLUS

Tento komplexný roamingový balík, zvýhodňujúci komunikáciu v EÚ, sme vám už predstavili pri jeho uvedení. Preto iba pripomenieme, že za mesačný poplatok 2,90 € máte neobmedzené prichádzajúce hovory v celej EÚ, v Nórsku, Švajčiarsku, Lichtenštajnsku a na Islande.

Minúta odchádzajúceho hovoru vás s týmto balíkom vyjde na 0,10 € a za SMS správu či 1 MB dát zaplatíte 0,06 €.

Orange Roaming cennik EU ako doma plus
ZDROJ | Orange

Európska cenová regulácia

V prípade, že nebudete maž žiadny z roamingových balíkov, sa budú výsledné ceny telekomunikačných a internetových služieb poskytovaných v zahraničí odlišovať v závislosti od toho, aký paušál používate doma.

K základným jednotkovým cenám v domácej sieti sa pripočítava regulovaný roamingový príplatok, ktorý je nasledovný:

Odchádzajúce hovory: 0,06 €/min
Prichádzajúce hovory: 0,0136 €/min
SMS: 0,024 €/SMS
Dáta: 0,06 €/MB

Pre názornosť uveďme príklad. Povedzme, že máte Ideálny paušál Delfín 20. Za odchádzajúci hovor v Zóne 1 z kreditu do jeho minutia budete platiť 0,10 €/min. V prípade odchádzajúceho hovoru v Zóne 1 po minutí kreditu zaplatíte 0,16 €/min. Viac podrobností si pozrite na obrázku nižšie.

Orange Roaming cenova kalkulacka
ZDROJ | Orange

Cenovú kalkulačku hovorov, SMS a dát nájdete na stránke operátora.

ZdrojOrange

Komentáre k článku