Úplne nová Kia Rio je tu. Poteší vás množstvom technológií.

ZDROJ | Kia Motors

Nová Kia Rio, ktorú automobilka začala predávať oficiálne od 1. marca 2017 prešla výrazným vynovením dizajnu a ponúka inovácie ako nikdy predtým.

Úplne nová Kia Rio 4. generácie, ktorá sa predstavila po prvýkrát v septembri minulého roka a patrí medzi jeden z najpredávanejších modelov z dielne Kia, má veľké ambície stať sa najpredávanejším modelom v segmente B.

ZDROJ | Kia Motors

Prichádza s úplne novým dizajnom v oslnivých farbách, rovnako pribudli aj motorizácie a bohatá technologická i bezpečnostná výbava. Tento model získal aj jedno z najprestížnejších dizajnových ocenení iF Design Award, a to vďaka atraktívnejšiemu prevedeniu interiéru a exteriéru.

ZDROJ | Kia Motors

Bezpečnostné technológie z vyšších tried

Nová Kia Rio ponúka vysokú mieru bezpečnosti. Ako prvé vozidlo vo svojej triede sa pýši autonómnym systémom núdzového brzdenia AEB s funkciou identifikácie chodcov. Túto bezpečnostnú technológiu vrátane ďalších získate s voliteľným balíkom výbavy Safety Pack k výbave Platinum iba za 990 €.

ZDROJ | Kia Motors

Súčasťou Safety Pack je pritom aj LDWS systém upozorňujúci na zmenu jazdného pruhu, zobrazenie jazdných údajov pomocou displeja Supervision, ale aj mimoriadne praktický bezkľúčový prístup vrátane štartovacieho tlačítka.

ZDROJ | Kia Motors

Technologickí nadšenci ocenia aj veľký dotykový 7-palcový displej navigačného systému, pričom jeho súčasťou je až 7 ročná aktualizácia máp. Displej môžete pritom využiť aj na zobrazenie informácií zo zadnej cúvacej kamery, alebo pre zobrazenie obsahu z vášho smartfónu.

ZDROJ | Kia Motors

Nová Kia Rio vyniká taktiež z hľadiska praktickosti a pohodlia, skvelými jazdnými vlastnosťami i ovládaním vozidla. Určite oceníte aj priestrannosť kabíny, štedrosť batožinového priestoru až 325 litrov a flexibilné sklápanie zadných sedadiel.

ZDROJ | Kia Motors

Ako nová Kia Rio vyzerá?

Z profilu Rio zaujme dlhšou prednou kapotou, dlhším predným a kratším zadným previsom. Rio sa vyznačuje aj najnovšou verziou mriežky chladiča v tvare „tigrieho nosa“, ktorá je teraz užšia na výšku a širšia v celej prednej časti vozidla.

ZDROJ | Kia Motors

Zadná časť modelu Rio je teraz zvislejšia, zadné okno je takmer vertikálne a previs kratší. Rovná línia, ktorá sa tiahne od mriežky chladiča cez svetlomety a pozdĺž hornej časti dverí, pokračuje okolo zadnej časti vozidla. Ladí s tenšími, zadnými svetlami s výraznými tvarmi, ktoré sú teraz vybavené novými, charakteristickými LED svetlami v tvare šípky.

ZDROJ | Kia Motors

Podobne ako predná časť vozidla so širšou „tvárou“ je aj dizajn zadnej časti nového modelu Rio celkovo mohutnejší. Zaručené je aj pohodlie – od materiálov mäkkých na dotyk a ergonomicky tvarovaných predných sedadiel až po najnovšie užívateľsky príjemné rozhranie. V novej Kia Rio si môžete dopriať dokonca aj vyhrievaný volant.

ZDROJ | Kia Motors

V prípade Kia Rio nejde iba o facelift, zmeny nastali aj pod kapotou a vo výbave vozidla. Automobilka čerpá zo svojich bohatých skúseností a v ponuke motorov zaradila aj nový preplňovaný motor s objemom jeden liter, ktorý je skutočne naplnením túžby po dynamickej jazde.

https://youtu.be/AjCqjLxX7RI

Nový a hlavne ľahký motor dodáva autu vynikajúcu pružnosť a pri rozumnej jazde sa dá ušetriť aj na benzíne. Rio sa môže pochváliť aj novým podvozkom, ktorý zaručuje agilnejšie riadenie s okamžitou odozvou, ako aj vyšší jazdný komfort. A vďaka širokej ponuke prevodoviek a motorov si môžete byť istý, že každá jazda bude pre vás potešením.

Cena vás prekvapí!

Nová Kia Rio prichádza na trh s najnižšou akciovou cenou 9 990 EUR, s výhodným financovaním bez navýšenia a s ďalšími výhodami. Čerešničkou na torte je prvotriedna 7-ročná záruka, ktorá je ďalším dôkazom toho, že je schopná uspokojiť všetky vaše potreby.

Nech sa už vyberiete kdekoľvek, Kia Rio vás tam spoľahlivo odvezie a s ňou bude jazda v meste či mimo mestského ruchu vždy potešením aj vďaka najmodernejším technológiám. Viac na: www.kia.com/sk/modely/nove_rio/


ZdrojKia

Komentáre k článku