up! city – boli sme sa pozrieť na spusetnie ambiciózneho projektu v Bratislave

Na začiatku leta sme vám priniesli článok o zaujímavom slovenskom projekte zdieľania áut a bicyklov up! city. Tentokrát sme sa boli pozrieť na oficiálne spustenie tohto projektu.

Na projekte sa podieľal Volkswagen Slovakia, Aliancia Stará Tržnica spolu s partnermi ako mesto Bratislava, Cyklokuriér Švihaj Šuhaj a ZSE. Projekt ponúka zdieľanie elektrických áut Volkswagen e-up, ktorých nájdete v Bratislave sedem, no môžete si prenajať aj bicykel, cargo bicykel alebo e-kolobežku. Projekt bol do včerajšieho dňa v testovacom režime, no včera bol oficiálne spustený.

ZDROJ | up! city

Ceny sú rôzne a v prípade auta nie až také vysoké. Čo sa týka bicyklu či kolobežky, tam mohla byť cena aj o niečo nižšia, nehovoriac o vysokej zábezpeke, ktorá je však z logických dôvodov pochopiteľná.

Pozrite si5 elektromobilov, ktoré si môžete kúpiť aj u nás

O niečo zaujímavejší je klubový prenájom, kde sú ceny oveľa lepšie. Pri vstupnom poplatku 40,00 € (len bicykle) alebo 80,00 € (autá aj bicykle) môžete využívať jednotlivé prostriedky za nízke ceny ako napríklad Wolksvagen e-up na hodinu iba za štyri eurá. Ďalšou výhodou je možnosť parkovať v centre Bratislavy na vyznačených miestach, kde s bežným autom nemôžete zaparkovať.

ZDROJ | up! city

V prípade informácií, nájdete infostánok priamo v budove starej tržnice, kde vám odpovedia na všetky vaše otázky ohľadne cien za zapožičanie či využívania jednotlivých prostriedkov.

Pozrite siup! city – prvý slovenský projekt na zdieľanie automobilov a bicyklov

Samotný carsharing funguje vďaka mobilnej aplikácií, ktorá by mala byť spustená už v priebehu septembra. Jednotlivé vozidlá budú ideálne pre turistov, keďže disponujú špeciálne upravenou navigáciou so šiestimi scénickými trasami po Bratislave a blízkom okolí. Môžete si tak spraviť prehliadku hradu, zrúcanín, zoo či jazier. Čo hovoríte na tento unikátny projekt, ktorý aspoň čiastočne rieši problém s parkovaním v centre hlavného mesta?

Komentáre k článku