Únikov o nových iPhonoch pribúda – Nová farba, Pearl ID a príde aj iPhone 7S

ZDROJ | Quinton Theron

Nový iPhone by mal byť oficiálne predstavený už budúci mesiac a ako to už býva zvykom, čím bližšie je k predstaveniu, tým viac informácií uniká neoficiálnou cestou. Čo teda hovoria najnovšie úniky o iPhone 8 a iPhone 7S?

Najnovšie video od youtubera Dannyho Wingeta ukazujú iPhone 8 v troch farbách. K čiernej a bielej farbe by mala tento rok pribudnúť aj medeno-zlatá farba. Nie je isté, či verzia s touto farbou bude mat prednú časť v bielej, alebo čiernej farbe, no okraj telefónu by mal byť zlatý.

https://youtu.be/hNkOVdpquRo

Iný pohľad na dizajn ponúkol dizajnér Quinton Theron, ktorý biely iPhone 8 osadil do keramického tela. Použitie tohto materiálu v iPhone 8 sa síce neobjavilo v žiadnom doterajšom úniku, no keramiku Apple použil už v hodinkách Apple Watch a taktiež na využitie keramiky v podobných zariadeniach vlastní patent.

ZDROJ | Quinton Theron

Kamery vo výreze nad displejom budú rozpoznávať používateľa a teda nahradia doterajší snímač odtlačkov prstov Touch ID. Uniknutý firmware reproduktoru HomePod prezradil, že túto formu autentifikácie používateľa Apple nazýva Pearl ID, môže ale ísť aj o pracovný názov. Firmware HomePodu taktiež napovedá, že Pearl ID bude schopné rozpoznať tvár aj v prípade, že je telefón položený na stole.

Najnovšie úniky ponúkajú dve možnosti, buď sa Apple podarilo zabudovať Touch ID pod displej, alebo ho plne nahradí Pearl ID. Apple zrejme technológii Pearl ID verí, pretože podľa zmienok vo firmware HomePodu bude využívaná aj na autentifikáciu pri platbách s Apple Pay.

Pozrite siHuawei dobieha Apple, Samsung je stále jednotkou

Novinky neostávajú iba pri prednej kamere. Zadný fotoaparát by mal získať funkciu s názvom „SmartCam“, ktorá bude automaticky upravovať nastavenia kamery, podľa toho, čo používateľ fotí.

Hlavnou hviezdou septembrovej konferencie bude zrejme iPhone 8, no oznámený by mal byť aj iPhone 7S a 7S Plus. Ten by mal poskytnúť cenovo relatívne dostupný upgrade. Nie, že by mal byť iPhone 7S lacný, no cena iPhone 8 by sa mala podľa rôznych odhadov pohybovať vo výške 1200 až 1400 dolárov. V porovnaní s ním bude teda 7S „lacnejšia“ alternatíva.

https://youtu.be/RH5dPKW_M5s

iPhone 7S by mal mať rovnako ako iPhone 8 sklenenú zadnú časť, kvôli podpore bezdrôtového nabíjania. Podporu bezdrôtového nabíjania dokazujú fotografie z fabriky Foxconnu. Tie ukazujú röntgenovú snímku, na ktorej je vidieť nabíjaciu cievku.

ZDROJ | Weibo/瑞克科技

Okrem skla na zadnej strane by sa mal zmeniť aj rám okolo telefónu, ktorý bude kovový a zabudované v ňom budú antény. Celkovo by sa však iPhone 7S mal podobať na minuloročný iPhone 7. Ak chceme súdiť dizajn, musíme si počkať na oficiálne predstavenie. Ani v minulosti rôzne makety a grafické návrhy nevyzerali tak dobre, ako finálny produkt.

Zdroj9to5Mac,iHelp

Komentáre k článku