UNCHARTED Fortune Hunter: puzzle hra s množstvom obsahu.

ZDROJ | PolygonUNCHARTED Fortune Hunter

Spoločnosť Sony v súvislosti s prichádzajúcim štvrtým dielom UNCHARTED vydala hru UNCHARTED Fortune Hunter. Hra s podobnými vlastnosťami ako Lara Croft GO, avšak dostupná bezplatne.

Dokončením základného tutoriálu sa môžete hneď pustiť do prechádzania 30 levelov za účelom nájdenia masky Kapitána Boa. Každý z levelov so sebou prináša možnosť získania kľúča, pomocou ktorého je možné následne otvárať truhlice skrývajúce zaujímavé predmety použiteľné priamo pri riešení hádaniek.

UNCHARTED Fortune Hunter-18 UNCHARTED Fortune Hunter-12

Vami ovládaný hlavný hrdina Nate sa snaží nájsť cestu k pokladu aj prostredníctvom odpaľovania výbušnín, aktivácií plošín či vyhýbaniu sa smrtonosným šípkam. V niektorých úrovniach je drahokam nahradený kúskom obrázka hľadaného predmetu. Vašou úlohou je zozbierať ich čo najviac, keďže vám umožnia prístup k ďalším sadám puzzle hádaniek.

Prvé levely nepatria k tým najťažším, ako je aj zvykom v podobných hrách. Ak si nebudete vedieť dať rady pri zvládnutí zvoleného levelu, autori vám ponúkajú možnosť nápovede. Použitím štyroch Mystical Orbs nazbieraných počas hry sa predtým neriešiteľný level stane triviálnym.

UNCHARTED Fortune Hunter-21 UNCHARTED Fortune Hunter-20

Počas hry mi najviac ťažkostí spôsobovali otočné veže, ktoré zaznamenávajú váš pohyb. Každým krokom Natea sa otočia o 45 stupňov. Ak potrebujete prejsť na jeden ťah dlhšiu vzdialenosť, bez premyslenia si každého kroku stratíte veľa času.

Hľadaním vikingského meča sa presuniete do oblastí pokrytých ľadom. Na nájdenie bájneho predmetu budete musieť tentokrát presúvať objekty na potrebné miesta, aby sa vám otvorila cesta až k pokladu. Už v prvých leveloch vám dajú autori pocítiť patričnú obtiažnosť. Tešiť sa môžete na 6 súborov hádaniek spolu s viac než 200 puzzle levelmi.

UNCHARTED Fortune Hunter-14 UNCHARTED Fortune Hunter-17

Menu hry je z pohľadu dizajnu na vysokej úrovni. Neobsahuje množstvo zbytočných odkazov, v každej záložke sa nachádza len to potrebné. Hádam každého hráča zaujme dômyselne prepracovaná grafika herného prostredia.

Hra UNCHARTED Fortune Hunter je obohatená aj možnosťou získania rôznych vecí priamo do novinky UNCHARTED 4. Aj táto skutočnosť prispieva k dostatočnej konkurencieschopnosti k spomínanej hre Lara Croft GO alebo Hitman GO.

TECHBOX tip redakcie

ZDROJ | Google

UNCHARTED Fortune Hunter82%

Veľkosť:
139 MB
Platforma:
Android 4.4 a novší, iOS 9.0 a novší
Cena:
0,00 €

UNCHARTED Fortune Hunter precvičí vaše logické myslenie a pritom zabaví na pár hodín.

Komentáre k článku