Unagi Model Eleven – nadupaná kolobežka za nemalé peniaze

ZDROJ | Indiegogo

Spoločnosť Unagi predstavila futuristickú kolobežku Model Eleven, ktorá ponúka množstvo zaujímavých funkcií vrátane asistenčných systémov.

Kolobežka na rozdiel od bežných kolobežiek na trhu, ponúkne zabudovaný Bluetooth reproduktor, ktorý umožní si pustiť hudbu a zároveň bude zvukovo informovať o smere jazdy. Keď si napríklad nastavíte cieľ, kolobežka vám bude hovoriť, kde máte ako zabočiť. Samotná kolobežka bude využívať appku s integrovanou funkciou Google Máp.

Pozrite siSplach Transformer – hybrid medzi kolobežkou a motorkou za sympatickú cenu

Čo sa týka bezpečnosti, kolobežka bude chránená pred zlodejmi alarmom a tiež jej nebude chýbať GPS sledovanie polohy. Cez spomínanú aplikáciu bude zároveň možné kolobežku deaktivovať.

Maximálna rýchlosť je prispôsobená americkému štandardu 32 kilometrov za hodinu. V kolobežke nájdeme 500 W motor a 9 700 mAh batériu. Nabíjanie by malo trvať maximálna 3 hodiny a hmotnosť kolobežky je približne 14,5 kilogramov.

Unagi Eleven tiež ponúkne senzor ADAS, ktorý sa približuje k asistenčným systémom, ktorý nájdeme na súčasných vozidlách. ADAS dokáže podľa výrobcu rozpoznať chodcov, dopravné značenie, semafory či ostatné autá a v prípade kolízie dokáže varovať jazdca cez zvukový alebo vizuálny signál.

ZDROJ | Indiegogo

Pozrite siXiaomi predstavilo novú kolobežku Mi Electric Scooter 3

Z technických špecifikácií, kolobežka ponúka systém dvoch motorov a vymeniteľnú batériu. Kolesá kolobežky by mali byť zároveň odolné voči defektom. Cena kolobežky na platforme Indiegogo začína na 1 312 € a za model so systémom ADAS si firma Unagi pýta 1525 €. Dostupné by mali byť od leta a jesene 2022. Plnohodnotná cena bude približne o 40 percent vyššia.

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku