Ultraširoký monitor od HP zvládne zobraziť naraz dve zariadenia

ZDROJ | HP

Luxusný zážitok ponúka 43,4-palcový zakrivený ultraširoký monitor HP S430c. Používatelia pracujúci naraz na dvoch počítačoch určite ocenia túto zaujímavú novinku s pomerom strán 32 : 10.

Tento šikovný monitor pravdepodobne spôsobí, že o niekoľko rokov bude používanie dvoch monitorov pôsobiť zastaralo, možno tak nemoderne, ako nám to dnes príde pri pohľade na slúchadlá s káblami.

Monitor s antireflexným displejom a LED podsvietením má rozlíšenie 4K UHD (3 840 x 1 200 pixlov) s 60 Hz obnovovacou frekvenciou, dokáže zobraziť až 99 % farebného spektra sRGB s jasom 350 nitov. Dáta sa prenášajú cez USB-C port.

ZDROJ | HP

V prípade využitia zobrazenia z dvoch rôznych zariadení má používateľ pred sebou z každého obraz na 24-palcovej ploche. Vďaka USB-C sa zároveň tieto zariadenia napájajú. Momentálne sa dá displej rozdeliť iba na rovnaké časti (50 : 50), neskoršia aktualizácia softvéru má umožniť aj iné pomery.

Pozrite siHP Elite Dragonfly – vraj najľahší 13-palcový biznis hybrid

Okrem toho, vďaka technológii HP DeviceBridge je možné prenášať súbory medzi pripojenými zariadeniami obyčajným pretiahnutím. Pracovné plochy sa dajú ovládať pomocou klávesových skratiek na spodnom lište displeja.

HP S430c je vybavený vyskakovacou infračervenou kamerou, pomocou ktorej sa môže používateľ prihlásiť cez Windows Hello. Výrobca sľubuje konferenčný hovor s čistým zvukom. Monitor umožňuje regulovateľnú výšku, náklon sa dá nastaviť v rozmedzí -5 až 20 stupňov. V prípade potreby si môže používateľ úplne „vyčistiť“ stôl a monitor zavesiť na 100 mm stojan VESA.

ZDROJ | HP

Okrem dvoch USB-C portov sú k dispozícii štyri USB-A porty  (3.1 Gen 1), HDMI 2.0, DisplayPort 1.2 a audio konektor. Zariadenie má maximálnu spotrebu 220 W, bežnú 80 W a 0,5 W v standby režime, hmotnosť monitora je 14,3 kg.

S430c si rozumie so všetkými bežnými platformami, konkrétne s Windows, macOS, Linux a Android. Chýba podpora pre iOS, no hlavne podpora HDR. HP S430c má energetický certifikát ENERGY STAR a TCA Edge.

ZDROJ | HP

Monitor sa začne predávať začne od 4. novembra za 999 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojHP

Komentáre k článku