Ultraširoký hráčsky HDR monitor od ASUSu má balíček softvérových vychytávok

ZDROJ | ASUS

ASUS predstavil nový ultraširoký herný monitor ROG Strix XG49VQ s pomerom strán 32:9, uhlopriečkou 49-palcov, rozlíšením 3 840 x 1 080 a zakrivením 1 800R. Displej má obnovovaciu frekvenciu 144 Hz, certifikáciu DisplayHDR 400 a podporuje FreeSync 2 HDR.

Monitor suplujúci dve vedľa seba stojace 27-palcové obrazovky ponúka možnosť pripojiť a zobrazovať dve zariadenia súčastne. Napríklad hernú konzolu a počítač. Zároveň ponúka funkciu obraz v obraze, kedy zobrazuje tri zdroje obrazu. K čo najkomfortnejšiemu prepínaniu medzi obrazmi sú k dispozícii klávesové skratky.

ZDROJ | ASUS

K dispozícii sú HDMI 2.0, DisplayPort 1.2, viacero USB 3.0, alebo 3,5 mm audio port. Súčasťou monitoru je tiež stojan, ktorý sa dá otáčať o 16 stupňov v oboch smeroch, naklonenie je + 20 / – 5 stupňov a výškovo je nastaviteľný v rozmedzí 120 milimetrov. 

Zobrazovací panel tvoria špeciálne LED diódy v kombinácií so svetelnou fóliou, ktorá zvyšuje svietivosť o 10%, vďaka čomu je hodnota jasu na 450 cd/m2. Certifikácia DisplayHDR 400 poskytuje 10-bitovú farebnú hĺbku. Každý monitor je pred odoslaním kontrolovaný, aby certifikáciu skutočne spĺňal.

ZDROJ | ASUS

Funkcia FreeSync 2 HDR eliminuje vstupné oneskorenie charakteristické pre HDR obraz. Monitor však musí byť v setupe v grafickou kartou AMD Radeon VII. ASUS Smart HDR vás poteší sadou prednastavených farebných profilov, ktoré automaticky konfigurujú monitor pre použitie rôznych scén.

Výbava ASUS ROG Strix XG49VQ tiež zahŕňa AUSUS Ultra-Low Blue Light na potlačenie nežiadúceho modrého svetla, Flicker Free, ktorý znižuje blikanie obrazovky, alebo ASUS Shadow Boost, ktorý presvetľuje tmavé miesta obrazu bez toho, aby porušil celkovú expozíciu. DisplayWidget vám pômôže nastaviť monitor vrámci všetkých softvérových doplnkov.

ZdrojASUS TS

Komentáre k článku