Ultraľahký Samsung Notebook 9 Pen prichádza s novým dizajnom a funkciami

ZDROJ | Samsung

Aj keď sa nám môže na prvý pohľad zdať, že ide o prerastený smartfón Samsung Note9, zatiaľ takáto šialenosť ešte nikoho v Ázii nenapadla a telefóny nad 10 palcov sa nevyrábajú. Samsung Notebook 9 Pen pre rok 2019 dostal konečne prvotriedny dizajn a vylepšené funkcie pera.

ZDROJ | Samsung

Samsung predstavil Notebook 9 Pen na CES 2018. Počítač mal 13,3-palcový displej a bol určený predovšetkým tvorcom, napríklad umelcom, ktorí požadujú zodpovedajúci výkon a nízku hmotnosť. Zožal však kritiku za nevýrazný dizajn a slabú batériu.

ZDROJ | Samsung

Samsung Notebook 9 Pen 2019 prichádza s inovovaným dizajnom a funkciami, ktoré by mali odstrániť nedostatky na predchádzajúcom modeli. Notebook sa dodáva v dvoch veľkostiach, 13,3 a 15-palcových verziách. Používatelia dostanú k dispozícii viac portov a oveľa väčšiu batériu s rýchlonabíjaním a deklarovanou výdržou 15 hodín.

ZDROJ | Samsung

V notebooku ostal procesor Intel Core i7 ôsmej generácie. 15-palcová verzia bude s 2 GB diskrétnou grafikou NVIDIA GeForce MX150. 13,3-palcový model sa bude dodávať len s integrovanou „inteláckou“ grafikou.

Pozrite siLG gram 17 – ultraľahký notebook so 17-palcovým displejom a váhou 1,34 kg

Oba modely majú LPDDR3 RAM, Giga Wi-Fi, senzory na rozpoznávanie tváre a snímač odtlačkov prstov. O konektivitu sa postarajú dva Thunderbolt 3 porty, jeden USB-C port, nechýba 3,5 mm konektor na slúchadlá a mikrofón. Samsung nezabudol ani na slot pre externú UFS/microSD kartu. Notebook 9 Pen má inteligentný zosilňovač ThunderAmp, ktorého výstup spracovávajú (údajne v štúdiovej kvalite) reproduktory naladené spoločnosťou AKG.

Nový dizajn a celokovový hliníkový rám robí model 2019 ľahší ako bola predchádzajúca generácia. 13,3-palcový model má hmotnosť 1 120 a 15-palcový veľmi slušných 1 560 gramov. Displej má rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov, maximálny jas je 500 nitov.

ZDROJ | Samsung

Ako vyplýva z názvu, Notebook 9 Pen má v pravej prednej časti zabudovaný S Pen, ktorý poznáme z vydarenej rady Samsung Galaxy Note. Aktívne pero je navrhnuté tak, aby sa aktivovalo pri priblížení k obrazovke a ponúklo v kontexte s prácou vhodné aplikácie.

ZDROJ | Samsung

Cenu Samsung zatiaľ neoznámil, ale ak máme vychádzať z tohoročného modelu, treba počítať so sumou približne 1 400 dolárov (bez DPH) za základnú výbavu, čo môže mnohých odradiť. Za túto cenu sa dá totiž kúpiť aj MacBook Pro, Microsoft Surface, alebo kvalitné HP, Dell či Lenovo. 15-hodinovú výdrž batérie však v týchto modeloch zrejme nenájdete.

ZdrojEngadget

Komentáre k článku