Úlohy Google – znovuzrodenie zabudnutej služby

ZDROJ | Google

Google vynovil známy Gmail, do ktorej priamo implementoval menej známu službu Google Tasks, u nás známu ako Úlohy Google. Tá sa konečne dočkala aj mobilnej aplikácie. Oplatilo sa čakať?

Služba Úlohy Google či Google Tasks existuje už roky, no málokto o nej vedel a už to vyzeralo tak, ako keby na ňu zabudol aj samotný Google. Namiesto toho tlačil vpred službu Google Keep, ktorú neistými krokmi implementoval aj do svojho kalendáru. Keep sa však od Úloh výrazne líši.

Pozrite siGoogle Keep – zapíšte si každú svoju myšlienku

Úlohy Google slúžia na to, aby ste si do nich rýchlo zaznamenali všetky úlohy, ktoré musíte v určitom termíne splniť. Google Keep naproti tomu slúži skôr ako úložisko poznámok, ku ktorým môžete pripájať pripomienky. Jednoduchosť Úloh sa premieta aj na aplikáciu, ktorá je možno až príliš zjednodušená.

Aplikácia má jedinú obrazovku, na ktorej je jediné veľké tlačidlo, ktorým sa pridávajú nové úlohy. Pri pridávaní úlohy k nej môžete pridať podrobnosti, podúlohy a termín, v ktorom máte úlohu dokončiť. Tu sa však musíme pozastaviť nad tým, či vôbec niekto v Google túto aplikáciu testoval na vlastnej koži. K úlohe totiž nemôžete pridať konkrétny čas, v ktorý by vám malo prísť upozornenie, musíte si vystačiť s výberom dňa. To je základná funkcia, ktorú by mala ponúkať každá to-do aplikácia.

Cez „hamburgerové“ menu na ľavej strane môžete prepínať medzi viacerými zoznamami úloh. Takto si napríklad môžete oddeliť súkromné úlohy od tých pracovných. Tlačidlom na pravej strane môžete upravovať zoznam, v ktorom sa práve nachádzate.

Prirodzene sa naskytá otázka, prečo by ste mali používať Úlohy Google namiesto prepracovanejších aplikácií, akými sú napríklad Todoist, Wunderlist či Any.do? Jediným dôvodom je integrácia so službami Google, respektíve s novým Gmailom. V ňom sa totiž k Úlohám Google dostanete priamo cez bočné menu, takže svoje úlohy budete mať neustále na očiach.

Pozrite siTodoist – multiplatformový kráľ to-do aplikácií

Aplikácia Úlohy Google pôsobí trochu unáhlene, no tak pôsobí veľké množstvo aplikácií od Googlu krátko po spustení. Treba veriť, že po čase Google na Úlohy nezabudne a naopak bude túto službu pravidelne aktualizovať.

ZDROJ | Google

Úlohy Google70%

Veľkosť:
34,5 MB
Platforma:
iOS 10 a vyšší, Android 4.1 a vyšší
Cena:
0,00 €

Úlohy Google je to-do služba na zapisovanie úloh, ktorá zažíva znovuzrodenie, najmä vďaka tomu, že je priamo integrovaná do nového Gmailu. Zatiaľ jej však chýbajú kľúčové funkcie.

Komentáre k článku