Úľava pre náš zrak: Barner sú okuliare s ochranou pred modrým svetlom

Na Kickstarteri začali súťažiť o priazeň podporovateľov okuliare, ktoré by mal nosiť každý, kto často a dlho hľadí na obrazovku. Barner 2.0 sú kvalitné okuliare, ktorých úlohou je chrániť naše oči pred škodlivým modrým svetlom vyžarujúcim z digitálnych zariadení.

ZDROJ | Barner

Nová generácia okuliarov Barner 2.0 sa vracia späť. Cieľ má rovnaký ako pred rokom. Zlepšiť zdravie používateľom, resp. udržať ho v súčasnom stave. Výrobca zlepšil filtráciu modrého svetla a priniesol moderný, no aj nápaditý dizajn.

https://youtu.be/87Bkpk3_-yU

Firma Barner tvrdí, že v priemere strávime skoro 9 hodín denne pred digitálnymi zariadeniami. Televízor, monitor, notebook, tablet, smartfón – všetky tieto zariadenia vyžarujú škodlivé modré svetlo, na ktoré naše oči nie sú stavané lebo sa zvyšuje ich opotrebovanie. Lekári opisujú novú digitálnu chorobu skratkou CVS (Computer Vision Syndrome) – syndróm počítačového videnia.

ZDROJ | Barner

Problémy spájajúce sa so syndrómom CVS postihujú 90 % ľudí, ktorí trávia viac ako 3 hodiny denne pred obrazovkou. Príznaky spájajúce sa s touto chorobou sú suché a červené oči, ich únava. Hlásia sa bolesti krku a hlavy. Človek má dvojité videnie, závrat a ťažkosti s opätovným zaostrovaním. Znižuje sa produkcia melatonínu, nastáva zmena spánkových cyklov, hrozí degenerácia makuly (miesto na očnej sietnici, kde je najväčšia hustota čapíkov a centrum najostrejšieho videnia). Pri čítaní týchto riadkov si určite každý uvedomí užitočnosť týchto (a podobných) okuliarov.

ZDROJ | Barner
ZDROJ | Barner

Barner 2.0 majú povlak šošoviek špeciálne vyvinutý pre ľudí, ktorí trávia veľa času v interiéroch a sú vystavení modrému svetlu z LED žiaroviek a displejov.

Pozrite siZDRAVIE V KANCLI | Chcete mať krásne a zdravé oči?

Objektívy v tejto novej kolekcii majú blokovať 40 % modrého svetla v oku škodlivom spektre a až 100 % modrého svetla pri vlnovej dĺžke 410 nm. Používatelia, ktorí budú používať tieto okuliare, by tak mali byť veľmi dobre ochránení.

Barner navrhol dva rôzne modely, ktoré sú k dispozícii v štyroch farebných verziách. V prípade splnenia cieľov na Kickstarteri môže pribudnúť ešte jeden model a ďalšie farby.

ZDROJ | Barner

Okuliare majú zaujímavú funkciu, dajú sa totiž premeniť z čírych na slnečné jednoduchým nasedením tmavého klipu.

ZDROJ | Barner

Cena okuliarov začína na 49 dolároch, za klip sa pripláca 20 dolárov. Na Kickstarteri sú k dispozícii rôzne kombinácie, takže záujemcovia si môžu vybrať z ponuky priamo na stránke a urobiť tak niečo pre svoje zdravie.

ZDROJ | Barner

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku