Údajný zakladateľ Bitcoinu vraj píše svoje memoáre

Satoshi Nakamoto, údajný zakladateľ kryptomeny Bitcoin, píše knihu. Informácia o knihe sa objavila koncom júna na stránke nakamotofamilyfoundation.org spolu s krátkym úryvkom z pripravovanej knihy.

Bitcoin vznikol v roku 2008 ako prvá decentralizovaná kryptomena, ktorá funguje na technológii Blockchain. Za Bitcoinom ako za anonymnou menou stojí osoba alebo skupina osôb pod menom Satoshi Nakamoto. Za históriu Bitcoinu sa objavuje viacero ľudí, ktorí sa za Nakamota vydávajú, 100-percentný dôkaz však neexistuje. Úryvok z knihy opisuje prvé dni vzniku Bitcoinu a je písaný v prvej osobe.

Autor v knihe dokonca opisuje, prečo si zvoli meno Satoshi Nakamoto. „Chcel som najobyčajnejšie meno, ktoré je v podstate japonským ekvivalentom pre americké meno John Smith“.

ZDROJ | photobucket

Pozrite siV roku 2017 kyberzločinci zneužívali popularitu futbalu i Bitcoinu

Údajný Nakamoto v knihe opisuje svojich spolupracovníkov, ktorými sú David Chaum, Mike Hearn, Adam Beck, Wei Dai, Hal Finney.

Autor tiež v knihe odpovedá na otázku, prečo je finálny počet Bitcoinov ohraničený na 21 miliónov. „Pravdou je, že sa jednalo o matematický odhad. Pôvodne som rozmýšľal o 100 BTC ako o odmene a o čísle 42 ako o odpovedi na zmysel života, vesmíru a v podstate na všetko, no bál som sa, že môj odkaz na knihu Stopárov sprievodca po galaxii nebude braný vážne, tak som to zmenil na 21 miliónov.“

ZDROJ | coindesk

Pozrite siČo je to Bitcoin, najpopulárnejšia kryptomena?

Stránka obsahuje aj krátky rébus, ktorý dá odpoveď frázu Honne and Tatemae, japonský výraz, ktorý hovorí o kontraste medzi vnútornými myšlienkami a tým, čo je zobrazované verejnosti.

Po uverejnení príspevku sa však viacerí odborníci na Bitcoin a technokrati vyjadrili, že sa jedná o podvod a že reálny Nakamoto by nepísal v hádankách a ešte k tomu aj s gramatickými chybami. Otázne je, čo autor týmto dielom a knihou sleduje a či môže reálne dokázať, že práve on je Satoshi Nakamoto.

ZdrojMashable,Nakamoto Family Foundation

Komentáre k článku