Uber začína v San Franciscu požičiavať elektrobicykle

ZDROJ | Mobike

Uber, ktorý poznáme ako službu pre zdieľanie jázd skúša niečo nové. V San Francisco totiž spoločnosť pilotne testuje požičiavanie elektrických bicyklov.

ZDROJ | JUMP

San Francisco patrí medzi technologické mekky sveta. Nie je preto žiadnym prekvapením, že toto mesto si Uber vybral pre svoj najnovší experiment. V tom sa služba spojila so spoločnosťou JUMP, ktorá požičiava bicykle poháňané elektrickou energiou.

Už o týždeň si tak môžu obyvatelia mesta na určitú dobu prenajať e-bike. Celý proces bude veľmi jednoduchý vďaka integrácii tejto možnosti do klasickej aplikácie Uberu. Používateľovi tak stačí aplikáciu otvoriť a kliknúť na tlačidlo bike. Následne sa zobrazí dostupná ponuka bicyklov v okolí, ktoré je možné požičať.

ZDROJ | JUMP

Po tom, ako zákazník jazdu dokončí musí e-bike nechať v jednom z vyhradených stojanov, ktoré bicykle dobíjajú. Okrem toho je možné ich zamknúť i kdekoľvek inde vďaka zabudovanému zámku. Ak ho tam ale používateľ nechá, môže platiť za minúty navyše. Ide teda o podobnú službu, akú už máme aj na Slovensku s výnimkou niekoľkých vlastností.

ZDROJ | JUMP

Tí, ktorí budú mať záujem novinku vyskúšať si ale budú musieť počkať. JUMP totiž poskytol pre túto príležitosť len 250 bicyklov, takže je možné, že niektorí používatelia sa vôbec nedostanú na rad. Pre tých je však dostupná aplikácia priamo od JUMP.

O samotných bicykloch spoločnosť veľa informácií neposkytuje okrem aktuálneho dojazdu, ktorý je zobrazený v aplikácii. Za jednu jazdu dlhú 30 minút si JUMP vypýta 2 doláre, čo naozaj nie je drahé.

ZDROJ | JUMP

Projekt je momentálne v testovacej 18-mesačnej fáze, po ktorej sa vyhodnotia výsledky. I napriek tomu, že cyklistika v Spojených štátoch amerických nepatrí medzi veľmi obľúbené spôsoby dopravy, bicykle čiastočne poháňané elektrinou by túto skutočnosť mohli zmeniť.

ZdrojUber

Komentáre k článku