Uber služba na zdieľanie bicyklov prichádza do Európy

Zdieľanie bicyklov je bežnou službou v európskych mestách. Najnovšie chce Uber expandovať do Európy so svojou vlastnou bike-sharing službou.

Firma Jump, ktorá umožňuje zdieľanie bicyklov, sa má dostať do európskych miest. Firmu Jump pôvodne kúpil Uber tento rok v apríli a následne Uber ponúkal zdieľanie v mestách po Kalifornii a vo Washingtone DC. Najnovšie sa má dostať do Berlína a to už do konca leta. Ďalšie európske mestá majú nasledovať ešte tento rok.

ZDROJ | JUMP

Pozrite siVyskúšali sme si car sharingovú službu up! city priamo v centre Bratislavy

CEO Uberu, Dara Khosrowshahi sa vyjadril, že je potenciál rozšíriť služby Uberu nad rámec áut. Zároveň sa takýmto spôsobom dá vyriešiť dopravný problém v mestách. V USA služba stojí 2 doláre za 30 minútovú jazdu na elektrických bicykloch. Ceny v Európe zatiaľ ostávajú otázne.

Uvidíme, ako sa bude službe v Berlíne dariť. Hlavné mesto Nemecka však prekypuje podobnými možnosťami a konkurencia služieb zdieľania bicyklov je v tomto meste veľká. Nájdeme tu OBike, Mobike či LimeBike. Uvidíme, či dokáže Uber Jump výrazne zamiešať karty na tomto trhu.

ZDROJ | JUMP

Pozrite siBratislava sa konečne dočká plnohodnotného bike-sharingu!

Takýto postup je podľa Khosrowshahiho novou politikou Uberu, ktorý chce expandovať formou partnerstiev a dialógu. Uber to zároveň myslí vážne s celkovým ekologickým pohonom. Napriek popularite Uberu vo svete zažila spoločnosť za posledné obdobie v Európe ťažké časy spojené so zákazom služby vo viacerých európskych mestách vrátane Bratislavy.

Do konca roku plánuje spustiť v Berlíne UberGreen, službu, ktorá miesto bežných vozidiel bude posielať elektromobily. Ďalších detailov o zdieľaní bicyklov vrátane cien a dátumu spustenia sa vraj dočkáme už čoskoro. My len veríme, že sa už nejaká služba zdieľania bicyklov dostane aj na Slovensko.

ZdrojBloomberg,Reuters

Komentáre k článku