Uber bude možné objednať aj svojim blízkym bez appky a kreditky

ZDROJ | Uber

Uber pridáva zaujímavú funkciu, ktorú určite mnohí ocenia. Po novom bude cez appku možné objednať odvoz svojim blízkym. Stačí kliknúť na adresu vyzdvihnutia a koncovú adresu vrátane telefónneho čísla danej osoby. Tá o existencii Uberu nemusí ani len vedieť.

ZDROJ | Uber

Hoci je novinka určená hlavne pre starších ľudí, ktorí s Uberom nemajú žiadne skúsenosti, využitie si nájde vo všetkých vekových skupinách. V appke totiž bude stačiť určiť miesto vyzdvihnutia, cieľové miesto a číslo osoby, ktorú chcete nechať odviezť.

ZDROJ | Uber

Cestujúcemu príde SMS-kou informácia o ceste a o tom, kto jazdu objednával. Výhodou je hlavne to, že cestujúci nemusí mať o Uber ani šajnu (okrem toho, že by mal vedieť, že poňho nepríde taxík, ale neoznačené auto), nemusí mať ani smartfón a teda ani nainštalovanú aplikáciu a už tobôž nie kreditnú kartu. Všetky náklady znáša objednávateľ odvozu.

ZDROJ | Uber

V SMS správe má byť okrem iného uvedený aj link na sledovanie auta, aby cestujúci nemusel zbytočne čakať v zime, daždi či teple pred budovou. Zároveň sa bude možné skontaktovať s vodičom, ak by sa vyskytli akékoľvek problémy. Platí to pritom aj opačne, že vodič môže zavolať cestujúcemu.

Nová funkcia je dostupná od dnes vo vyše 30 krajinách, kde Uber pôsobí. Ďalšie krajiny, vrátane Slovenska, majú pribudnúť neskôr.

ZdrojUber

Komentáre k článku