Twilight – doprajte si až o hodinu viac spánku každú noc

Žijeme v dobe, kedy svoje smartfóny používame takmer neustále. Ráno sú prvou vecou, po ktorej siahneme a večer tou poslednou, ktorú odkladáme. Práve večer nám však títo pomocníci nemusia dopriať spánku. Twilight zamedzí žiareniu modrého svetla a tým umožní používateľovi zaspať skôr.

https://youtu.be/Dz-fxVta3QM

Ak ste ešte nikdy nepočuli o pojme modré svetlo, tak je to svetlo LED diód, ktoré vydávajú obrazovky počítačov, televízorov, smartfónov a tabletov. V krátkosti toto žiarenie blokuje uvoľňovanie melatonínu, hormónu, ktorý uľahčuje zaspávanie.

Nové systémy výrobcov už ponúkajú riešenia. Apple má svoj Night Shift, nové Samsungy už tiež disponujú filtrom modrého svetla. Ak však nevlastníte najnovšiu vlajkovú loď, Twilight bude dobrou náhradou.

Na začiatku vás aplikácia prevedie základnými informáciami o svojej funkcionalite, o tom, čo znamená modré svetlo, melatonín či ich efektoch na ľudský organizmus. Dizajn aplikácie je príjemný a počiatočné edukačné okienko je tiež príjemným spestrením.

twilighttwilight-2Menu je jednoduché. Nájdeme tu teplotu displeja aj s popisom, ďalej intenzitu, akou bude filter brániť svetlu aj maximálne zatemnenie. To môže poslúžiť aj na zníženie minimálneho jasu i bez blokovania modrého svetla.

Nastavenie filtra je možné dvoma spôsobmi, a to pomocou času či polohy a následnému západu slnka.
twilight-3Okrem toho tu nájdeme aj nastavenia, ktoré sa už tradične nachádzajú na ľavej lište. Tú tu možnosti ako „Minútová pauza“, ktorá robí presne to, čo opisuje. Tá je vhodná napríklad pri inštalácii súborov s koncovkou .apk. Tie totiž bez vypnutia filtra nenaištalujete. Vytvoriť môžete aj profily, ktoré budú slúžiť na rozličné udalosti, ako napríklad večerné čítanie.

twilight-4Titul je ladený do Material dizajnu, a tak dokonale ladí s prostredím, minimálne v čistom Androide. Nastaviť môžete aj umiestnenie v notifikačnej lište, z ktorého je tiež možné ovládať základné funkcie.

twilight-5

Ak ste majiteľom telefónu, ktorý má root, dobrou alternatívou bude f.lux. Pre bežných používateľov však hravo poslúži aj Twilight. Vlastníci smartfónov s AMOLED displejom by si ale mali dávať pozor na svoje zariadenia, nakoľko môžu podobné aplikácie zapríčiniť trvalé vypálenie panelu.

Twilight92%

Veľkosť:
5,2 MB
Platforma:
Android 2.3+
Cena:
0,00 €

Aplikácia Twilight sa vám po pár sekundách nastavovania odvďačí hodinami spánku navyše. Ponúka veľa šikovných funkcii a žiadne reklamy.

ZdrojTECHBOX

Komentáre k článku