Sondors má trojkolesový elektromobil za 10 000 dolárov

ZDROJ | Start Engine

Elektromobily sa síce tešia čoraz väčšej obľube, no stále majú niekoľko nevýhod. Medzi ne patrí i cena. Riešenie má Sondors s jeho trojkolesovým tátošom.

https://youtu.be/jZzjZXaIxnE

O značke Sondors ste už mohli počuť, spoločnosť sa totiž doteraz zameriavala na elektrické bicykle. Jej najnovší plán je ale omnoho odvážnejší. Do hromadnej výroby chce totiž dostať trojkolesový automobil, ktorého cena by nemala presiahnuť hranicu 10 000 dolárov.

Pozrite siFisker opäť šokuje. Avizuje elektromobil, ktorý sa nabije za minútu

Takto sa vyjadril zakladateľ a CEO spoločnosti, Storm Sondors, na tohtoročnom autosalóne LA Auto Show. Prototyp s označením Model SONDORS bol založený v januári a i vďaka hromadnému financovaniu bol projekt dokončený o sedem mesiacov neskôr. Podľa slov zakladateľa by mali byť elektromobily dostupné pre každého a posledný prototyp má byť toho príkladom.

ZDROJ | Start Engine

Model SONDORS nie je trojkolesovým vozidlom len z dôvodu zníženia výrobnej ceny. Trojkolky totiž v niektorých krajinách môžu byť predávané ako motorky, čo výrobcovi umožňuje vyhnúť sa určitým reguláciám, ale aj znížiť váhu.

ZDROJ | Start Engine

Z dôvodu použitia netradičného riešenia sa vzadu bude nachádzať len jedno sedadlo, vpredu klasicky dve. Do predaja sa majú dostať tri verzie elektromobilu, líšiť sa majú kapacitou akumulátorov. Tie by mali postačovať na 75 (120 km), 150 (240 km) alebo 200 (320 km) míľový dozajd. Od použitia batérií sa má líšiť aj zrýchlenie z 0 na 100 km/h, ktoré by sa malo pohybovať medzi 5 až 8 sekundami. Nabíjanie bude prebiehať 110 alebo 240 V zásuvkou.

ZDROJ | Start Engine

Sondors chce prvé kusy elektromobilu na trhu priniesť v roku 2019 za predpokladu, že ciele na hromadné financovanie budú splnené. Vozidlo sa bude predávať online a doručené bude priamo pred dom. S dostupnosťou v Európe však na začiatok nepočítame.

ZdrojStart Engine

Komentáre k článku