Turing Monolith Chaconne – megašialenosť zvaná phablet

ZDROJ | Turing Robotic Industries

Len nedávno sme vás informovali o extrémnom, či skôr šialenom smartfóne Turing Phone Cadenza z produkcie spoločnosti Turing Robotic Industries, ktorá zriadila svoje výrobné zariadenie vo fínskom Salo, odkiaľ produkovala svoje prototypy kedysi Nokia a Microsoft. Spoločnosť TRI však nezaháľa a zverejnila informácie o ďalšom jej výstrelku.

https://www.youtube.com/watch?v=D68gKrOlIfg

Novinku, ktorú údajne pripravujú v rámci Outer Blueprint programu, pomenovali Turing Monolith Chaconne a má ísť o najextremnejší smartfón, či skôr phablet, čo sa hardvérovo-technologickej výbavy týka. Ak by sme Cadenzu nazvali šialenosťou, tak Monolith Chaconne by si zaslúžil prívlastok megašialenosť. Či nie? Veď posúďte sami.

turing-monolith-chaconne-06
ZDROJ | Turing Robotic Industries

Monolith Chaconne, podobne ako Cadenza, bude využívať výkon viacerých CPU súčasne, prepojených cez WiGig, implementáciou ad-hoc ovládača do 60 GHz kanála prostredníctvom palubného USB 3.0.

Patentovaná technológia tohto procesu, pomenovaná Computational Intelligence, umožňuje dosiahnuť tak veľký výpočtový výkon, ktorému sa doterajšie bežné smartfóny ani zďaleka nemôžu priblížiť.

turing-monolith-chaconne-04
ZDROJ | Turing Robotic Industries

Pri pohľade na technické špecifikácie, ktoré spoločnosť TRI poskytla prostredníctvom obrázka, sa dozvedáme, že zariadenie má mať displej veľkosti 6,4” s UHD rozlíšením 2 160 x 3 840 px. O výkon sa postará trojica (!) 8-jadrových procesorov Snapdragon 830, ktorý dokonca nebol ešte oficiálne predstavený.

Pamäť RAM budú tvoriť tri 6 GB moduly, čo je spolu 18 GB operačnej pamäte, vnútorný priestor bude pozostávať zase z trojice 256 GB pamäťových článkov, čím sa celkovo vyšplhá na hodnotu 1,2 TB. Pritom nebudú chýbať dva sloty pre microSD karty, z ktorých každý pojme microSD do 256 GB.

turing-monolith-chaconne-05a
ZDROJ | Turing Robotic Industries

Samotné zariadenie bude poskladané z tela z grafénového kompozitu a ľahkého kovového rámu. Výrobca doň umiestnil aj štyri sloty pre Nano SIM karty. Operačným systémom, implementovaným do tohto phabletu, bude OS Swordfish, ktorého základ je v systéme Sailfish OS.

Extrémom sú aj fotografické parametre. Hlavný štvoritý fotoaparát bude vybavený iMAX 6K snímačom s celkovým rozlíšení 60 Mpx. No a vpredu bude dvojitá 20 Mpx webkamera. Nie len fotografi, ale aj selfie maniaci by si mohli prísť na svoje.

turing-monolith-chaconne-01
ZDROJ | Turing Robotic Industries

Energetickú stránku tomuto monštru majú zabezpečovať 3 600 mAh grafénový superkapacitor a 2 400 mAh palivový článok s celkovým výkonom 120 Wh. Vo výpise parametrov je ešte jedna záhadná skratka, A.L.A.N., ktorá však bude predstavená a vysvetlená neskôr. Turing Monolith Chaconne by mal byť k dispozícii v roku 2018. Uvidíme, či vôbec.

K jeho zaujímavostiam však ešte patrí konštrukcia v štýle telefónu Nokia N97, pričom po odsunutí vrchnej časti s displejom sa ukáže QWERTY klávesnica.

turing-monolith-chaconne-02
ZDROJ | Turing Robotic Industries

Mimochodom, pomenovanie phabletu výrobca vysvetľuje nasledovne. Slovo „Monolith“ vyjadruje inšpiráciu vo filme Stanleyho Kubricka 2001: Vesmírna Odysea. No a „Chaconne“ bola prezývka husľového virtuóza litovského pôvodu menom Jascha Heifetz.

turing-monolith-chaconne-07
ZDROJ | Turing Robotic Industries

ZdrojTuring Robotic Industries

Komentáre k článku