Turbo Vado SL – novinka od Specialized, ktorá nepoteší vaše peňaženky

ZDROJ | Specialized

Známy výrobca bicyklov Specialized predstavil novinku, ktorá rozšíri ponuku elektrických bicyklov tejto značky. Turbo Vado SL ponúkne perfektné vlastnosti pre milovníkov cyklistiky.

Samozrejme ide o bicykel s pedálovým asistentom a minimalistickým dizajnom, ktorý je charakteristický pre cestné bicykle Specialized. V rámci výbavy na prvý pohľad zaujmú blatníky, predné aj zadné svetlá a zadný nosič na uchytenie nákladu.

Pozrite siSpecialized Turbo Levo SL – najľahší elektrobicykel prichádza

Bicykel ponúka 10 rýchlostí a podporu pre maximálnu rýchlosť 45 kilometrov za hodinu. Na českej verzii stránky Specialized sa však píše o maximálnej podpore 25 kilometrov za hodinu. Pravdepodobne tak ide o obmedzenie rýchlosti kvôli európskej legislatíve.

O pohon sa stará 320 Wh batéria a na jedno nabitie by mal bicykel zvládnuť 130 kilometrov. Samozrejme výsledný dojazd bude závisieť od terénu a tiež od štýlu jazdy a asistenčného režimu.

ZDROJ | Specialized

Najväčšou výhodou elektrického bicykla je určite jeho hmotnosť, ktorá medzi bežnými elektrickými bicyklami nemá obdobu. Specialized Turbo Vado SL má hmotnosť iba 14,9 kilogramov. Pre porovnanie, bežné elektrické bicykle väčšinou nevážia menej než 20 kilogramov.

Zaujímavé je aj samotné umiestnenie batérie, ktorá vďaka tenším rozmerom nepôsobí ukrytá v ráme bicykla nesympaticky. Doplnkom je tiež prídavná batéria, ktorá dodá 64 kilometrov ďalšej asistovanej podpory. Tento doplnok si viete zobrať so sebou, keďže je odnímateľný. Maximálny dojazd na jedno nabitie tak dosiahne veľmi slušných 195 kilometrov. Doba nabíjania batérie má byť maximálne 2,5 hodiny.

ZDROJ | Specialized

Pozrite siSpecialized Turbo S – ešte lepší elektrobicykel než predtým

Ďalšou skvelou funkciou je Future Schock systém, ktorý je ukrytý v riadidlách a ráme. Ide o skryté odpruženie, ktoré má podľa výrobcu fungovať v teréne lepšie o 40 % v porovnaní s bicyklami s bežným odpružením vidlice. Samozrejmosťou bicyklu Turbo Vado SL je podpora pre prehľadnú aplikáciu Mission Control.

Na výber sú štyri modely za cenu, ktorá mnohých záujemcov nepoteší. Základný model Turbo Vado SL 4.0 sa predáva za 2 999 €. Tento model však nedisponuje blatníkmi, zadným svetlom ani nosičom. Vylepšený model Turbo Vado SL 4.0 EQ za 3 199 € už túto výbavu má. Tieto dva modely však nedisponujú spomínanou funkciou Future Shock a vylepšenými brzdami. Za tie si budete musieť priplatiť v rámci modelov Turbo Vado SL 5.0 a SL 5.0 EQ za 3 999 €, respektíve 4 199 €. 

ZdrojSpecialized

Komentáre k článku