Triton Model H si trúfa na viac ako 1 100-kilometrový dojazd

ZDROJ | TritonEV

Doteraz neznáma americká spoločnosť Triton Solar si trúfa prekonať aj etablované automobilky. Jej 8-miestne elektrické SUV Triton Model H má byť schopné prejsť na jedno nabitie až 1 100 kilometrov.

Spoločnosť Triton Solar sa zameriava na výrobu veľkokapacitných a prenosných batérií, zariadení pre solárne systémy a pracovných svietidiel, preto je veľmi prekvapivé, že práve predstavila nový elektromobil Triton Model H.

ZDROJ | TritonEV

Elektromobil stavia na obrovskom batériovom systéme s kapacitou 200 kWh, ktorý sa má postarať o dojazd 1 126 kilometrov na jedno nabitie. Batérie budú poháňať štyri samostatné elektromotory s celkovým výkonom 1,1 MW, ktoré majú dostať Triton Model H z 0 na 100 km/h za 2,9 sekundy. Pri ťahu sa máme tešiť na kapacitu 6 985 kilogramov.

ZDROJ | TritonEV

Spoločnosť vyvíjala elektromobil 18 mesiacov a v posledných 12 mesiacoch v rámci divízie TritonEV na jeho vývoji spolupracovala aj s ďalšími nešpecifikovanými spoločnosťami. Aj napriek veľmi obmedzeným informáciám a nulovej reputácii pri výrobe elektromobilov už TritonEV zbiera prvé predobjednávky.

ZDROJ | TritonEV

Záujemcovia o Triton Model H musia zložiť zálohu vo výške 5 000 dolárov, no prvá stovka záujemcov k tomu bude musieť do piatich pracovných dní doplatiť ďalších 135 000 dolárov. Za odmenu pre nich spoločnosť vyrobí špeciálnu verziu Founder’s Edition s vlastnosťami, ktoré už klasická verzia neponúkne. O aké vlastnosti či funkcie pôjde zatiaľ spoločnosť nechce špecifikovať.

Pozrite si4 dôvody, prečo povedať áno, ale aj nie novému Renaultu ZOE

Parametre elektromobilu a schopnosť spoločnosti Triton Solar vyrobiť ho treba samozrejme brať s rezervou. Navrhnúť a nakresliť vlastný elektromobil je jednoduché, dostať ho však do výroby a navyše s takýmito ambicióznymi parametrami je už oveľa zložitejšie a zlyhali pri tom aj oveľa skúsenejšie firmy, ktoré na svojich elektromobiloch pracovali dlhšie, ako 18 mesiacov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojTritonEV,InsideEVs

Komentáre k článku