Trinity Power Station – domácnosť na vietor?

ZDROJ | Janulus

Na Kickstarter sme našli ekologické riešenie domácej produkcie elektrickej energie. Veterná turbína Trinity Portable Wind Turbine Power Station je zároveň aj prvou ekologickou stanicou na výrobu elektrickej energie, ktorú môžete prenášať.

janulus_portable_wind_turbine_04

Pozrite siNabíjačka na každej čerpacej stanici. Rusko ide tlačiť na elektromobilitu

Je ľahká, pretože jej hmotnosť je len okolo 19 kilogramov pri veternej turbíne s  možným výkonom 2500 W. Sú aj menšie a menej výkonné modely s výkonom 50, 400 a 1000 W určené na rôzne iné príležitosti.

https://www.youtube.com/watch?v=7nAuWI9LODg

V Trinity je zabudovaná 7 500 – 300 000 mAh ion batéria, ktorá sa používa aj do dnešných elektrických áut. Jej hmotnosť je len 650 gramov.

Pozrite siPrvý satelit na „plne elektrický“ pohon začal pracovať

janulus_portable_wind_turbine_02

Podľa veľkosti si Trinity môžete vziať napr. aj na chatu, stanovačku atď.  Sledovať a ovládať jeho aktivitu môžete pomocou vášho mobilného zariadenia. Pomocou Trinity môžete nabíjať zariadenia s možnosťou USB pripojenia. Pri väčších modeloch môžete pripojiť aj zariadenia s možnosťou pripojenia do bežnej 110 alebo 220 V zásuvky.

janulus_portable_wind_turbine_03

Ak chcete tento projekt podporiť na Kickstarter a zároveň získať produkt, môžete tak urobiť najmenšou čiastkou 369 dolárov, v prepočte je to asi 214 €.

ZdrojKickstarter,Janulus

Komentáre k článku