Tri aplikácie, ktoré pomôžu pri telefonovaní

Call Meter 3G

Aplikácií na meranie spotreby je naozaj mnoho, avšak ich funkcie sú na 95% totožné a pretože sa líšia len dizajnovým rozhraním, tak by ich vzájomné porovnávanie bolo bezvýznamné. Za všetky sme preto vybrali aplikáciu Call Meter 3G. Aplikácia ponúka prehľad nie len o prichádzajúcich a odchádzajúcich hovoroch, ale samozrejmosťou je aj počítanie odoslaných a prijatých SMS a MMS správ a informácie o prečerpaných dátach.

Call Meter Call Meter

Používateľ si môže nastaviť vlastný začiatok zúčtovacieho obdobia, takže má prehľad o presnom vyúčtovaní. Okrem súhrnného prehľadu poskytuje aplikácia aj chronologický záznam každej činnosti, takže používateľ má prehľad o každom prenesenom kilobite, odoslanej správe a podobne.

Aplikácia navyše ponúka široké možnosti nastavenia, kde sa okrem iného dajú nastaviť upozornenia pri priblížení sa k určenému limitu uskutočnených hovorov, alebo prenesených dát. Svoj účel tak bez problémov spĺňa.

Call Meter 3G

Hodnotenie: 9/10

Veľkosť: 2,7 MB

Cena: 0,00€

Fake Call & SMS

Ostatné dve aplikácie z dnešného výberu sú z trochu iného súdka, aj keď sa samozrejme telefonovania týkajú. Dajú ale ale použiť na, nazvime to, nie celkom férové účely. Aplikácia Fake Call & SMS umožňuje nafingovať prichádzajúci hovor.

Fake Call Fake Call

Ak sa teda potrebujete uvolniť z nudnej schôdzky, alebo napríklad ujsť z nepodareného rande, nafingovaný telefonát vás z nepríjemnej situácie môže dostať.

Falošný telefonát si môžete naplánovať dlhý čas dopredu, môžete si samozrejme zvoliť meno a číslo „volajúceho“, ak sa odniekiaľ potrebujete vypariť narýchlo, tak na to je určená funkcia Quick call, kde si určíte čas v sekundách (respektíve maximálne 5 minút), kedy vám má mobil zazvoniť.

Takýchto aplikácií nájdete v obchode s aplikáciami tiež viacero. Nevýhodou viacerých z nich je, že poskytujú nedôveryhodný vzhľad pri prichádzajúcom hovore. V aplikácii Fake Call & SMS si podobu prichádzajúceho hovoru môžete vybrať podľa niekoľkých ponúkaných telefónov, neodhalí vás tak ani skúsenejší znalec mobilných technológií. Z druhej strany sa navyše pri falošnom telefonáte môže ozývať hlas, ktorý si predtým zvolíte.

Fake Call Fake Call

V menu sa nachádzajú aj položky pre sfalšovanie prichádzajúcej SMS správy, tieto funkcie však od verzie Androidu 4.4 nie sú dostupné.

Fake Call & SMS

Hodnotenie: 9/10

Veľkosť: 11 MB

Cena: 0,00€

Call Filter

Posledná aplikácia z dnešného výberu používateľov spoľahlivo ochráni pred nechcenými telefonátmi a SMS správami.

Je úplne jedno, či si chcete len na chvíľu oddýchnuť a nebyť rušený od niektorých kontaktov, alebo vás nejaké číslo otravuje do nekonečna a vy ho chcete zablokovať.

Call FIlter Call FIlter

Call Filter umožňuje vybrať kontakty, respektíve zadať telefónne čísla, ktoré sa vám nedovolajú a navyše sa vám od nich ani nezobrazia SMS správy. Tieto nastavenia môžete meniť (takže kontakt sa vám nedovolá, ale správu od neho dostanete, alebo naopak). Okrem výberu z kontaktov, zadania telefónneho čísla je k dispozícii aj možnosť vybrania čísla z posledných volaných, alebo jednoducho môžete zablokovať všetkych volajúcich, ktoré svoje číslo utajujú.

CallFilter

Hodnotenie: 10/10

Veľkosť: 0,9 MB

Cena: 0,00€

Komentáre k článku