TP-Link prináša nové modely kamier Kasa pre interiér aj exteriér

ZDROJ | TP-Link

TP-Link predstavil nové cloudové kamery Kasa, pomocou ktorých si ich majitelia jednoducho zabezpečia svoje priestory. Kamery sú určené pre domácnosti a menšie kancelárie, vďaka streamovaniu do cloudu ich môžu používatelia sledovať odkiaľkoľvek.

Medzi nové kamery patrí interná a vonkajšia kamera s pevnou polohou Kasa KC100 a KC200, interiérový model KC110 má navyše funkciu otáčania a naklápania.

ZDROJ | TP-Link

Všetky nové kamery Kasa dokážu snímať obraz v rozlíšení 1080p Full HD a pomocou bezplatnej aplikácie Kasa Smart sledovať živé video. Stream videa je možné pustiť si na akomkoľvek smartfóne, alebo hlasovo ovládať na zariadení, ktoré podporuje Google Asistent, Alexu alebo Chromecast.

Pozrite siTP-Link má LED žiarovky poslúchajúce Amazon Alexa

Kamery dokážu reagovať na pohyb a zvuk. Vtedy automaticky pošlú upozornenie na mobilný telefón. Používatelia si môžu spresniť v nastaveniach zóny, ktoré má kamera sledovať (napríklad vchodové dvere, okná, trezor a pod.), v prípade zmeny v obraze dôjde k alarmu.

ZDROJ | TP-Link

Ďalšou užitočnou funkciou je možnosť využiť obojsmerný prenos zvuku na rozhovor. Zlodejovi zrejme nedohovoríme, ale po oznámení narušenia priestoru si to môžeme vydiskutovať napríklad s rodinou, spolupracovníkmi, ale aj s nezbednými domácimi miláčikmi.

ZDROJ | TP-Link

Kamera KC100 má širokouhlý (130°) zorný uhol. Ten zaistí, že všetko bude na dohľad. Ak sa kamera nainštaluje v rohu, získa sa plný výhľad na obývaciu izbu, pracovňu či kanceláriu.

ZDROJ | TP-Link

Model Kasa Spot Pan Tilt (KC110) je ideálny pre široko otvorené obytné priestory. Môže sa otáčať všetkými smermi, aby pokryl viacero bodov v miestnosti. S otáčaním o 360° a vertikálnym naklápaním v rozmedzí 118° môže kamera sledovať naozaj každý uhol.

ZDROJ | TP-Link

Patrol Mode umožní nastavenie štyroch odlišných zorných uhlov v kontrolovanom priestore, takže keď sa deteguje pohyb (zvuk), kamera sa automaticky otočí, aby zachytila aktivitu.

Kamera KC200 je určená na použitie v exteriéri. Magnetický držiak a montážna doska uľahčia inštaláciu a optimálne nastavenie správneho uhlu snímania. Stupeň krytia je podľa štandardu IP65, zariadenie tak ostane ochránené pred dažďom a prachom.

Modely KC100 a KC200 dokážu vidieť v tme na vzdialenosť 6 metrov, model KC110 až na 9 m. Všetky video streamy sú chránené štandardným 128-bitovým AES šifrovaním s SSL / TLS priamo z kamery. Kapacita cloudového úložiska závisí od predplatného, videozáznamy sa uchovávajú 30 dní.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku